Фудбалери Златибора потврдили јесењу титулу, успешне и одбојкашице

Фудбалери Златибора су у 14. колу Зоне Дрина као домаћин савладали екипу Рађевца са 3-0. Стрелци за Чајетинце били су Владан Луковић у 20. и 69. минуту и Жељко Костадиновић у 89. минуту. У не претерано занимљивој утакмици, лидер на табели, који је био ослабљен неиграњем неколико стандардних првотимаца (Милосављевић, Ненадовић, Лазовић; Станић био на клупи и није улазио у игру) показао је да је неупоредиво квалитетнији ривал, доминиравши читавим током утакмице. Победа домаћег састава можда је могла бити убедљивија, с обзиром да је млади Милић Дучић погодио пречку са десетак метара, а да је два добра ударца Хамзића са дистанце голман Рађевца, Матић, успео да заустави уз крајње напоре. Гости, изузев два опасна ударца из даљине у самој завршници меча, нису озбиљније припретили голу Златибора. Због повреде, искусни Владимир Мудринић је напустио игру у 39. минуту. Овим тријумфом, Златибор је вратио седам бодова предности у односу на Слогу 1940, а самим тим коло пре краја првог дела сезоне потврдио назив јесењег првака, који је математички обезбеђен и пре почетка утакмице против Рађевца, с обзиром да екипа Слоге из Бајине Баште није у спела да као домаћин победи Спартак из Љига (0-0). Златибор је одиграо последњи меч пред домаћом публиком у јесењој полусезони, коју ће завршити гостовањем у Ваљеву, екипи Радничког.

(Утакмица је почела минутом ћутања који је посвећен жртвама терористичког напада у Паризу)

Одбојкашице Златибора дошле су до треће победе у сезони. Оне су у 5. колу Друге лиге Запад као домаћин савладале Мокру Гору са 3:1 (25:15, 25:14, 18:25, 25:13).