Фудбалери Златибора потпуно равноправни у дуелу са суперлигашем

Фудбалери Златибора поражени су у пријатељској утакмици од суперлигаша, Јавора из Ивањице са 2-1. Екипа Милана Чанчаревића имала је јединствену прилику да можда и забележи победу над тимом из најјачег ранга, која би свакако имала велики мотивациони значај пред наставак такмичења у Златиборској окружној лиги. Екипа Јавора већим делом првог полувремена имала је тереснку иницијативу, али није успевала да је материјализује највише захваљујући голману домаћих, Јовановићу, који је одбранио неколико изгледних шанси ивањичког тима, рачунајући и заустављени једанаестерац Милошковића, у завршници првог периода. Оба тима у неколико наврата успевала су да погоде оквир гола, али најзанимљивији детаљи меча ипак су виђени у завршних петнаест минута. Најпре је најбољи стрелац Златибора, Владан Луковић, искористио дубинску лопту у казнени простор и довео свој тим у вођство од 1-0, али су гости, у завршних неколико минута, успели да головима Гафура и Шофранца преокрену резултат у своју корист и дођу до победе. -Ми смо се одлучили на ову утакмицу пре свега због подлоге, због вештачке траве, с обзиром да нас за викенд очекује гостовање екипи Вождовца и играћемо управо на тој подлози. Нисмо данас оправдали суперлигашки реноме, показали смо да се заслужено боримо за опстанак у најјачем рангу. Златибор је одиграо јако добро, показали су да њихови резултати у припремном периоду нису нимало случајни. Наша победа у овом мечу представља случајност, нисам уопште задовољан данашњом провером-изјавио је тренер Јавора, Предраг Ристановић. Екипа Златибора имала је прилику да, овом утакмицом, утврди где се у овом тренутку налази у односу на неке од тимова из најјачег ранга. -Можда је боље што је испало овако на крају. Несрећно примљени голови, али сам задовољан поставком мојих играча, понашањем... У неколико наврата послужила нас је и срећа, али срећа прати храбре. Они су свакако искуснија екипа, али ми смо им доста добро парирали и веома сам задовољан данашњим издањем-изјавио је стратег Златибора, милан Чанчаревић. Генералну пробу пред наставак такмичења у Златиборској окружној лиги, екипа Златибора имаће у недељу, када ће одиграти припремну утакмицу против Раднички Стобекса из Лознице.