Фудбалери Златибора дошли до првог суперлигашког бода

У утакмици 5. кола Линглонг Суперлиге Србије фудбалери Златибора су на гостовању Вождовцу одиграли 1:1. Чајетинци су овим ремијем дошли до првог суперлигашког бода.

Златибор је први дошао до вођства, поготком Милана Ђокића из пенала у 69. минуту. Десет минута касније резервиста Вујновић је домаћем тиму донео изједначење.

У наредном колу Златибор ће у Ужицу играти са екипом Младости из Лучана, која је у овој рунди на свом терену савладала Рад са 1:0. Ђорђе Бабић био је у стартној постави тима из Лучана.

ФК Вождовац: Илић, Милосављевић (од 46. Ђорић), Стојчев, Нишић, Ласицкас, Гајић, Путничанин, Живковић, Стојисављевић (од 60 Вујновић), Пејчиновић, Јанковић (од 17. Пантовић). На клупи: Михаиловић, Братухин, Јаковљевић, Миловић, Ајдиновић, Мијаиловић. Тренер: Јован Дамјановић

ФК Златибор: Чупић, Јездимировић, Анђелковић, Бјелош, Ђаковац (од 64. Ђокић), Глишовић, Вукић, Јањић (од 87. Ивановић), Владић (од 34. Радовић, од 46. Почек), Крстић, Исламовић (од 46. Миличић). Тренер: Стаилковић, Стојић, Видић, Ибрахим, Радмановац. Тренер: Предраг Ристановић

У преосталој утакмици одиграној овог поподнева Мачва је као домаћин ремизирала с Новим Пазаром 1:1. Још раније Војводина је као гост савладала Напредак са 1:0, Партизан је био убедљив против Инђије (5:0), Спартак је савладао нишки Раднички са 2:0, Јавор је са 2:1 био успешнији од Радника, ТСЦ је на свом терену поражен од Металца са 3:2, док су минималне победе остварили и Чукарички на свом терену над Бачком (1:0) и Црвена звезда на гостовању Пролетеру (1:0).