Фудбалери Чајетине убедљиви против Лазарице

Серија непобедивости ФК Чајетина настављена је и у 19. колу Златиборске окружне лиге, победом на свом терену над Лазарицом од 5-0. Изабраници Дарка Видића тако са доста оптимизма очекују гостовање водећем Златару, с обзиром да су у пролећним утакмицама од могућих 12 освојили 10 бодова.

Меч је могао кренути потпуно другим током да су гости успели да искористе макар једну од три стопостотне прилике из првих 20 минута. У тим ситуацијама истакао се голман домаћих, а управо после последње у низу тих прилика Чајетина је дошла до вођства. Центраштут Цветића искористио је Радишић, који је сачекао лопту на другој стативи (1-0). Исти двојац је десетак минута касније креирао скоро идентичну прилику, али је овог пута лопта отишла поред гола.

У другом полувремену домаћи су употпуности искористили чињеницу да је Лазарица од 50. минута остала с играчем мање (Каљевић искључен због приговора). Лазовић је са више од 30 метара затресао мрежу из слободног ударца (2-0). У 70. минуту Цветић се уписао у стрелце, прецизним ударцем са двадесетак метара (3-0), само пет минута касније Сретен Божовић је искористио дупли пас (4-0), а у 77. минуту Цветић је утрчавањем у казнени с десне стране још једном матирао голмана гостију (5-0)