Фудбал: Златибор славио, Чајетина и Јединство поделили бодове

У 27. колу Српске лиге Запад фудбалери Златибора су голом Милана Јокића савладали Шумадију 1903 у Крагујевцу са 1-0, тако да седам кола пре краја и даље имају два бода мање од водеће Слоге. Пожежани су у овом колу на свом терену били успешнији од Тутина са 2-1.

Фудбалери Чајетине ремизирали су на свом терену са Јединством из Каленића (2-2) , у оквиру 23. кола Златиборске окружне лиге.  Иако су водили 1-0 и скоро читаву утакмицу имали иницијативу, домаћи играчи су се тек у завршним минутима спасили пораза на овом мечу. Првих 40 минута меча протекло је у знаку апсолутне доминације Чајетине, која је у 38. минуту повела голом Бранка Цветића, који је прихватио центаршут и у шеснаестерцу гостију створио себи простор за шут (1-0). Сретен Божовић и Обрен Радишић по једном су у овом периоду погодили оквир гола. У последњих два минута полувремена Јединство је муњевито дошло до преокрета. Први шут ка голу Јовановића догодио се у 44. минуту, када је Славко Јовичић после корнера главом проследио лопту у мрежу (1-1). Одмах пошто су домаћи кренули са центра, Јединство је дошло у посед лопте, а Бобан Филиповић је параболом са ивице казненог преокренуо резултат и одвео свој тим на одмор са предношћу (1-2). И поред више него изражене доминације у наставку, изгледало је да Чајетина неће успети да нађе решење за дефанзивну игру гостију, али је гол вредан једног бода по свој тим постигао Сретен Божовић, прецизним ударцем са двадесетак метара у 86. минуту.

[easy_image_gallery gallery="442"]

ФК Чајетина: Јовановић, Станић, Вујовић, Дедић, Ћалдовић А, Лазовић, Радишић, Цветић, Кутлешић, Божовић С, Божовић Б. Удругом полувремену заиграли су Лазаревић, Филиповић и Јечменица. Тренер: Дарко Видић

ФК Јединство К: Балчак Јотић, Ивановић, Чарапић, Вујовић, Бојовић, Јовичић, Штуловић, Пајић, Филиповић Б, Филиповић И. Тренер: Слободан Драгутиновић