Фудбал: Златибор прекинуо серију пораза

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 2:2 са Инђијом у 30. колу Суперлиге Србије. Чајетински тим је прекинуо низ од четири пораза, али ни на осмом узастопном мечу на домаћем терену није дошао до победе. Стрелци за домаћина били су Василије Јањић у 35. и Стефан Вукић у 87. минуту, док је два поготка за Инђију постигао капитен Стефан Бастајић у 38. и 40. минуту. Гости су много боље одиграли прво полувреме, од првих минута су улазили у шансе и у јеку иницијативе су ипак примили гол. Чубраковић је добро бранио, а Јањић се у 35. минуту насаона правом месту и прецизним ударцем послао лопту у мрежу. Био је то први ударац у оквир гола играча Златибора. Ипак, само три минута касније, капитен гостију Бастајић је одлично извео контранапад и прецизним ударцем донео изједначење. Уследио је нови сумњив пенал који је ове сезоне свиран на штету Златибора, а прецизан извођач био је Бастајић. Увођење Kрстића, Живановића и Денића донело је бољу игру екипи Предрага Ристановића у другом полувремену, док су играчи у зеленим дресовима изгледали све уморније. Све боље шансе крунисане су у 87. минуту изједначујућим голом Вукића који се добро поставио на одбитак после покушаја Петронијевића. Овај меч требало је да се одржи дан раније, али је померен за 26 сати због снега на терену. Златибор је са овим ремијем остао на 18. месту са осам бодова мање од Инђије те су шансе за опстанак све мање.