Фудбал: Златибор петом узастопном победом задржао водећу позицију

Фудбалери Златибора победили су Нови Пазар резултатом 1:0 у 17. колу Прве лиге Србије на домаћем терену. Меч са доста узбуђења на скоро пуној Швајцарији, коју су добрим делом попунили навијачи гостију, решио је Урош Стаменић голом у 60. минуту за пету узастопну победу и останак на првој позицији.

Чајетинци су се тако реванширали Пазарцима за пораз у првом делу првенства (2:0), а што је још битније по њих, нису дозволили најближим пратиоцима да их престигну. Металац из Горњег Милановца је на свом терену савладао Раднички из Пирота и сада има 30 бодова, док је кажњени Кабел као гост био успешнији у Крагујевцу од Радничког 1923, а Графичар који има 26 бодова у понедељак дочекује Жарково. Нови Пазар остаје на 25 бодова, колико има и Бачка.

У првом полувремену обе екипе су имале солидне шансе, а један од кључних детаља десио се у 30. минуту када је дефанзивац Пазараца Милан Милановић добио други жути картон, због којег је прошлогодишњи члан Златибора морао раније у свлачионицу. Играч мање код гостију није превише утицао на игру, претила је и екипа Дарка Тешовића, али је најозбиљније шансе у првој половини меча имао Златибор. Најпре је у 44. минуту крило Урош Весић искористио брзину да изнесе лопту са своје половине и дође пред гол Новог Пазара, али је погодио пречку, а два минута касније, Недељковић је продором дошао до срца шеснаестерца али није могао добро да захвати лопту. На почетку другог полувремена дошло је до забрињавајуће сцене. После корнера пред голом Новог Пазара, штопер домаћих Немања Анђелковић покушао је да изведе "маказице", али се незгодно приземљио, остао је и без свести, а након указане лекарске помоћи није могао да настави меч, па га је заменио Илић. Гости су и даље били равноправан ривал, акције је диктирао искусни трио Вусљанин - Аливодић - Селимовић, а у 56. минуту центаршутем је проигран нападач Исламовић, који из тешке ситуације одлично захвата лопту, која закривљеном путањом пролази поред голмана Чупића, али погађа стативу. Четири минута касније, утакмица је решена. Поново је Златибор постигао гол из прекида, овај пут се најбоље снашао крилни играч Стаменић који је ногом одлично циљао након што је лопта пала у околини беле тачке. До краја меча, обе екипе су имале по неку шансу, тренери су изменама покушавали да поправе своју позицију, али се на крају радовао Предраг Ристановић. На голу Новог Пазара био је Далибор Дивац, некадашњи капитен Златибора. У наредном колу Златибор ће гостовати Земуну, који је у овој рунди поражен на гостовању Синђелићу.

ФК Златибор: Чупић, Јездимировић, Недељковић, Јовановић, Стојановић (од 72. Крушевац), Ђокић (од 80. Артемчук), Стаменић, Глишовић, Весић, Анђелковић (од 53. Илић), Дивац.

ФК Нови Пазар: Дивац Д, Бишевац (од 88. Плојовић), Митровић, Вусљанин, Рубежић, Селимовић, Милановић, Јовић, Милић, Исламовић (од 64. Пејаковић), Аливодић.