Фудбал: Златибор ниже ремије

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 1:1 са екипом Динама из Врања у 21. колу Прве лиге Србије на Швајцарији. Екипа Предрага Ристановића уписала је четврти узастопни реми, и 11. везани меч без пораза.

Врањанци су повели у 70. минуту голом Величковића, а Златибор је изједначио у 76. преко Николе Недељковића.

Прву шансу имао је Златибор у 14. минуту, кад је после акције по десној страни добру лопту добио Стаменић, али је из срца шеснаестерца гађао преко гола. Домаћи су из иницијативе дошли до још једне добре ситуације, али је голман гостију добро одбранио ударац Недељковића са неколико метара искоса. Ударцима из даљине су се јављали и гости, али без већих опасности, па је после првих 45 минута било 0:0. У прва три минута наставка, Динамо је направио више проблема домаћима него за цело прво полувреме. У том периоду су имали три озбиљна ударца, а најопаснији је био онај капитена Стевановића искоса из шеснаестерца. То као да је најавило вођство прошлогодишњег Суперлигаша. У 70. минуту, још једном је Динамо запретио са дистанце, Чупић је кратко одбио лопту, и после борбе Величковић успева да је спроведе у мрежу. Примљен гол и повици тренера Ристановића као да су коначно пробудли фудбалере у белим дресовима. Након акције по левој страни у 76. минуту неколико играча Златибора је било на другој стативи, а најближи голу и лопти био је Недељковић. После изједначења, Златибор је покушавао да дође до победе, али није помогла ни офанзивнија формација. Златибор је на овом мечу због повреда био без штопера Немање Анђелковића, офанзивног везисте Николе Дивца и десног бека Тодоровића, који је дуже време ван строја. Златибор - Динамо Врање 1:1 (0:0) Стадион: Швајцарија, гледалаца: 100, судија: Андрија Стојановић. Златибор: Чупић, Јездимировић, Илић, Глишовић, Јовановић, Н. Стојановић, Недељковић, Весић (од 68. Артемчук), Стаменић, Л. Ђокић (од 62. М. Стојановић), М. Ђокић. Динамо: Поповић, Сегун (од 55. Доловац), Бајић, Стевановић, Недељковић, Јовановић, Величковић (од 83. Антић), Јаћимовић, Радочај, Стаменковић, Мацукас (од 57. Петровић).