Фудбал: Златибор наставио низ без пораза, Росић победио у дербију

Утакмица Златибора у Лозници

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 1:1 са екипом Лознице у 23. Српске лиге Запад у гостима. У овом колу је и чајетински тренер Владислав Росић са екипом ФАП-а остварио победу на гостовању лидеру Борцу, и тако завршницу првенства учинио неизвеснијом.

Златибор је везао трећу утакмицу без пораза и остаје ван зоне испадања на 11. месту табеле. Чајетинци су наставили позитиван низ са тренером Славишом Божичићем против екипе из горњег дела на новом стадиону Лагатор. Домаћи су дошли у вођство у 22. минуту голом Обадовића, али је борбеном чајетинском тиму бод донео погодак резервисте Мирнела Хурића у 92. минуту.

Екипа Златибора ће следећи меч одиграти код куће против Тутина 30. априла.

У великом дербију првенства ФАП из Прибоја је изненадио Борац у Чачку и победио са 2:0. Другопласирани тим лиге је непоражен и без примљеног гола од доласка Чајетинца Владислава Росића на место тренера, а победу на стадиону крај Мораве донели су голови Грека и Плазинића. Борац је на седам мечева до краја на првом месту са 61 бодом, а Прибојци имају пет мање.