Фудбал: Убедљив тријумф Златибора над Синђелићем

У мечу 35. кола Прве лиге Србије фудбалери Златибора савладали су Синђелић на "Швајцарији" са 4:0, остваривши први тријумф у плеј офу. Изабраници Предрага Ристановића су тако други пут у свега неколико седмица савладали Синђелић на свом терену, дошавши до важна три бода у борби за коначни пласман пред додатно разигравање за бараж.

Први гол Златибор постиже у 53. минуту-леви бек Драгачевић добио је задатак да изведе слободан ударац и одлично га извршава, јер је са око 25 метара савладао голмана (1:0). На 2:0 је повисио Ђокић, којег је одлично упослио Јокић након, што се врло лепо ослободио чувара по десној страни. Стрелца другог гола који се нашао у још пар прилика, десетак минута пре краја заменио је Раде Глишовић и заузео место шпица, чиме је играо готово све позиције у пољу у тиму Златибора ове сезоне. У једној од првих акција Глишовић се уписује и у стрелце на добро додавање Павловића (3:0). Коначан резултат поставио је Јокић у 89. минуту, испративши добро акцију са десне стране.

Занимљиво је истаћи то да је утакмицу у друштву председника ФК Златибор гледао голман Црвене звезде, Милан Борјан.

У наредном колу Златибор ће 1. маја гостовати Радничком 1923, а крајем наредне седмице ће, у последњем колу плеј офа, дочекати Бежанију.

ФК Златибор: Чупић, Томковић, Живановић, Павловић, Ђокић, Јокић, Живановић, Михајловић, Тодоровић, Миличић, Мирић, Драгачевић. На клупи: Дивац, Рашевић, Глишовић, Његуш, Вукићевић, Закоч, Медић

ФК Синђелић: Вукашиновић, Бранковић, Осман, Матијевић, Станковић, Ивковић, Вујић, Францескакис, Радосављевић, Куербан, Радић. На клупи: Буљандрић, Бумбар, Владислав, Микулетић, Млађеновић, Јанковић, Денковић