Фудбал: Тутин прекинуо серију Златибора

Фудбалери Златибора изгубили су од Тутина на свом терену резултатом 2:0 у 13. колу Српске лиге Запад. Другим поразом у сезони који је са оба поготка креирао нападач гостију Милош Ђокић, Златибор је пао са првог места табеле.

Домаћи састав је овим резултатом прекинуо низ од 11 утакмица без пораза у лиги, а утисак је да је на играче утицала утакмица у осмини финала Купу Србије у којој су пре три дана изгубили од Чукаричког.

Нападач Тутина Ђокић најавио је своју добру партију у 10. минуту, када му је голман Дивац одбранио два покушаја. Само минут касније, Ђокић је постигао гол после добро истрчане контре по левој страни, и лаког проласка поред Станића. Златибор је имао више лопту у поседу, али без претњи по гол гостију. Иницијативу домаћих прекинуо је прошлогодишњи играч Златибора Ифет Ђаковац, са два опасна шута. Нови проблеми у одбрани екипе Владимира Мудринића појавили су се у 27. минуту када је расположени Ђокић поново добро истрчао, овај пут са десне стране, обишао штопера Митровића, преварио и Дивца и погодио празну мрежу.

У другом полувремену, Златибор је имао више лопту, али недовољно опасне акције. Неколико пута је покушао Павловић, али је голман Руменић остао несавладан. Тренер Мудринић покушао је са изменама и увођењем високог Ђурића, али су најближи голу боли Тутинци када је Ибрахимовић погодио пречку у 85. минуту.

Екипа Златибора је после 13 кола на трећем месту Српске лиге Запад са 29 поена, два мање од првопласиране Слоге, док Смедерево на другом месту има 30. У следећем, претпоследњем колу првог дела првенства Златибор гостује Железничару, последњој екипи на табели. Са друге стране, Тутин је освојио 14. бод и сада је на три места изнад зоне испадања.

Златибор: Дивац, Миличић, Марјановић, Митровић, Лазовић, Станић (од 46. Матић), Јечменица (од од 46. Никачевић), Павловић, Цветковић (од 61. Ђурић), Младеновић, Ћировић. Тренер: Владимир Мудринић.

Тутин: Туменић, Бејтовић, А. Хот, Жиловић, Ахматовић, Скендеровић, Џуџевић, Личина, Ђокић (од 90. М. Хот), Ђаковац, Ибрахимовић. Тренер: Јусуф Чизмић.