Фудбал: ТСЦ савладао Златибор

У утакмици 3. кола Линглонг Суперлиге Србије фудбалери Златибора поражени су на гостовању ТСЦ-у са 5:1. Голове за тим из Бачке Тополе постигли су Небојша Скопљак у 41, Ђуро Зец у 43, Владимир Силађи у 68, Ненад Лукић у 74.  из пенала и Саша Томановић у 89. минуту. Почасни погодак за Чајетинце, њихов први суперлигашки у историји клуба, постигао је резервиста, Игор Почек у 81. минуту. Још један гол Златибора је поништен при резултату 3:0.

У наредном колу Чајетинци ће дочекати Чукарички, који је савладао Рад са 3:0. Војводина је славила 3:1 на гостовању Вождовцу, Партизан код куће са 4:0 против Јавора,  док је на сусрету Пролетер-Бачка било 1:1.

Црвена звезда је на гостовању Мачви славила са 3:0, Спартак је на свом терену после преокрета и заостатка од 1:0 после првог полувремена славио против Металца са 4:1, Раднички је у Нишу савладао Нови Пазар са 2:1, истим резултатом Напредак је победио Радник, а лучанска Младост је и у овом колу дошла до победе, савладавши на свом терену Инђију са 2:0.

ФК ТСЦ Бачка Топола: Филиповић, Варга, Скопљак, Томановић, Силађи (од 77. Сантрач), Зец (од 82. Ђурић), Бањац (од 63. Тумбасевић), Антонић, Станојев (од 63. Ђуроњић), Лукић (од 77. Достанић), Петровић. На клупи: Јоргић, Поњевић, Бабић. Тренер: Золтан Сабо

ФК Златибор: Чупић, Јездимировић (од 82. Тодоровић), Стојић, Бјелош (од 55. Ђокић), Ђаковац, Стаменић(од 46. Почек), Вукић, Глишовић, Радовић (од 46. Ивановић), Миличић, Јањић (од 55. Крстић). На клупи: Стаилковић, Ибрахим, Његуш, Радмановац. Тренер: Предраг Ристановић

(фото: архива)