Фудбал: ТСЦ поново славио на Златибору

Фудбалери Златибора поражени су од екипе ТСЦ-а резултатом 1:3 у 32. колу Прве лиге Србије на домаћем терену на стадиону Швајцарија. Чајетински тим је доживео и други пораз у две утакмице плеј - офа, а меч са лидером из Бачке Тополе обележило је незадовољство домаћих због суђења. Стрелци за ТСЦ били су Владимир Силађи у 17. и 38 минуту и Филип Арсенијевић у 87. Погодак за Златибор постигао је у 25. минуту нападач Милан Ђокић који је добио прилику након одласка Милоша Стојановића из клуба. Екипа Предрага Ристановића у почетку је играла повучено, али је прва запретила ударцем Павловића. Недуго затим, пажња одбране Златибора као да је била усмерена на недосуђен фаул на средини терена, па лоше избацују лопту после једног убацивања. У шеснаестерцу се најбоље сналази Силађи и погађа за 0:1. У 25. минуту штопери гостију греше на својој половини, Јокић добро упошљава имењака Ђокића који издржава дуел и изједначује на 1:1. Први гол у плеј офу разбудио је домаће играче и навијаче, нову шансу има Живановић, али његов покушај главом одбранио је Златиборац пореклом на голу ТСЦ-а Филиповић. У јеку добре игре Чајетинаца, екипа из Бачке Тополе поново долази до предности, иако нису доминирали у игри, већ је одбрана поново заказала, и олако дозволила Силађију да поново буде стрелац у 38. минуту. Друго полувреме није донело бољитак за домаће. Температура се смањила, почела је киша, а сив је био и утисак о фудбалској представи, због честог падања играча, чудних судијских потеза и слабе игре. Уместо наде да у финишу Златибор може до ремија, искусни резервиста ТСЦ-а Арсенијевић постиже гол за коначних 1:3. Да подсетимо, у претходна два меча ових тимова славили су гости. Златибор је у Сенти тријумфовао са 2:1, а ТСЦ је славио на „Швајцарији“ са 3:1. Један од голова свом бившем клубу тада је постигао и Филип Бабић, који је на овом мечу одиграо последњих неколико минута. Са овим поразом, Златибор је на шестом месту на табели са 25 бодова, један мање има Бежанија, а ТСЦ је први са 40. У наредној рунди чајетински тим долазећег викенда гостује у Ивањици Јавору. Златибор - ТСЦ 1:3 (1:2) Стадион: Швајцарија, судија: Далибор Манојловић. Златибор: Дивац, Тодоровић (од 71. Медић), Милановић, Томковић, Драгачевић (од 84. Вукићевић), Глишовић (од 58. Михајловић), Миличић, Јокић, Павловић, Живановић, Ђокић. ТСЦ: Филиповић, Свитић, Скопљак, Бранковић, Томановић, Милићевић, Силађи, Ровчанин, Поњевић, Плавшић, Лукић. https://www.youtube.com/watch?v=boS9POcMUPY Распоред Златибора у плеј офу: 31. коло, 6.4.2019: Инђија – Златибор 3:0 32. коло, 10.4.2019: Златибор – ТСЦ 1:3 33. коло, 14.4.2019: Јавор – Златибор 34. коло, 20.4.2019: Златибор – Металац 35. коло, 27.4.2019: Златибор – Синђелић 36. коло, 1.5.2019: Раднички 1923 – Златибор 37. коло, 5.5.2019: Златибор – Бежанија