Фудбал: Шест голова, четири пенала и победа Златибора

Фудбалери Златибора победили су екипу Синђелића резултатом 4:2 у 25. колу Прве лиге Србије на стадиону Швајцарија. На мечу на којем је четири од шест голова постигнуто из пенала, домаћи тим је искористио играча више у другом полувремену. Троструку стрелац је био задњи везни Никола Недељковић, док је четврти погодак постигао Никола Дивац.

Са 10. тријумфом у сезони екипа Предрага Ристановића је при врху табеле са 41 бодом, три мање од Графичара и Металца који су на деоби првог места.

У првих 20 минута меча, домаћи тим нити је успевао да дође до жељене игре а ни до правих шанси. Имали су један покушај из слободног ударца, али су и стрепели. После корнера са леве стране, одбрана Златибора не реагује најбоље, па голман Рнић  избацује лопту са гол линије, мада је гостујући тим код судије рекламирао постигнут погодак.

Београђани ипак долазе до вођства и то у 36. минуту. Полуконтра је довела лопту у шеснаестерац Златибора где нападач Новић дриблингом „избацује“ штопера Глишовића, који га руши, због чега судија Матић показује на белу тачку и капитену Златибора даје и жути картон. Стрелац из пенала био је Враштановић. Неколико минута касније, домаћи долазе до изједначења на сличан начин. Ка нападачу Вукићу је упућен центаршут, али га дефанзивац Ђорић обара са леђа. Извођач пенала за Златибор био је Недељковић који доноси изједначење у 44. минуту  и са 1:1 се отишло на полувреме.

Првих 10ак минута наставка умногоме је одредило исход меча. Најпре се повредио стрелац водећег гола и десетка Синђелића Враштановић, и док је шепао ка свлачионици, на терену је дошло до контре Златибора после које је резервиста Дивац успео да изнуди фаул голмана гостију Стефановића који је значио пенал и црвени картон. Недељковић је поново прецизан и доноси предност домаћима од 55. минута. У наставку је екипа тренера Ристановића контролисала темпо утакмице, али се Синђелић није предавао, иако са играчем мање, имали су пар удараца из даљине који су били опасни.

У 79. минуту, Златибор је успело да поведе напад по левој страни, кренуло је од Илића, који је на овом мечу играо на левом беку иако је штопер по вокацији па није био превише продоран, лопта је дошла до Ђаковца који са средине сналажљиво проиграва Дивца у празан простор по страни, а резервиста који је унео доста живости у игру Чајетинаца заврће у шеснаестерац, што добро прати Недељковић и постиже свој трећи гол за 3:1. Задњи везни Златибора је постигао први хет трик у сезони, и са укупно седам голова се учврстио као најбољи стрелац тима. Питање победника је било решено, али Златибор је први пут у овом првеснтву постигао четири гола на мечу,јер је у 87. минуту после „слободњака“ Ђаковца  и одбијене лопте, гол постигао и Дивац чиме је награђен за добру партију, а и публика га је поздравила аплаузом. У последњем минуту, несмотреношћу одбране Златибора долази и до четвртог пенала на утакмици који је у гол претворио Каришић.

За екипу Синђелића је ово 13. пораз у сезони и сада је на 14 месту, док је Златибор трећи са 41 бодом, три мање од Металца, који је победио Жарково у овом колу и Графичара који је поражен код куће од Кабела, а екипа Бачке има 40 бодова и у недељу гостује Колубари. У наредном колу чајетински тим гостује Смедереву 1924.

Златибор - Синђелић 4:2 (1:1)

Стадион: Швајцарија, гледалаца: 200, судија: Давид Матић.

Златибор: Рнић, Јездимировић, Анђелковић, Глишовић, Илић, Дашић, Недељковић, Л. Ђокић (од 45. Дивац (од 88. Бујиша)), Ђаковац, Стаменић (од 73. М. Ђокић), Вукић. Тренер: Предраг Ристановић.

Синђелић: Стефановић, Бумбар, Ђорић, Каришић, Новић, Враштановић (од 55. Мијић), Вучићевић (од 65. Николић), Цакић, Вукићевић, Илкић (од 74. Вукмановић), Шошевић.