Фудбал: Реми Златибора на почетку другог дела

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 1:1 са екипом Спартака Ждрепчеве крви у 20. колу Суперлиге Србије. Чајетински тим је одиграо два потпуно различита полувремена, али је дошао до 16. бода у сезони.

Након што је веома рано гостујући тим дошао у вођство поготком Лазара Туфегџића у 4. минуту, Златибор је поправио игру у другом полувремену и изједначио голом резервисте Стефана Вукића у 85. минуту.

Екипа Зорана Његуша играла је у измењеном саставу у односу на јесењи део шампионата, и јасно је да је потребно још уигравања, иако су неки од, како старих, тако и нових играча показали да имају квалитет који је потребан како би се обезбедио опстанак.

Сам почетак утакмице донео је проблем за домаће који као да нису имали паузу па су наставили са лошим расположењем од везаних пораза са краја јесењег дела. Већ у четвртом минуту играч гостију Туфегџић је кренуо у продор по левој нападачкој страни, лако освајавши простор. Играчи Златибора, пре свих Миленковић нити су били добври у дуелу, нити су се поставили у добар блок, а притом су маркирали голмана Чубраковића, па је везиста гостију прецизним ударцем са ивице шеснаестерца послао лопту у ближи угао за 0:1. Шок од примљеног гола лоше је утицао на несигурни чајетински тим, па је у наставку Спартак одржавао повољну ситуацију, а били су опасни по гол и после прекида када је две шансе у шеснаестерцу имао Јапанац Шимура.

Ако је прво полувреме било слика и прилика првог дела сезоне, онда се навијачи Златибора могу надати да ће других 45 минута овог меча бити најава знатно бољег другог дела првенства. Имали су домаћи и среће јер је "десетка" Спартака Милошевић промашио пенал којим би меч могао бити решен. Тренер Његуш покушао је да изменама унесе бољитак у игри свог тима, а то се највише осетило уласком високог нападача из Босне и Херцеговине Малетића и искуснов Елиомара да Силве. Управо је Бразилац средином полувремена добио употребљиву лопту и са петнаестак метара солидно шутирао, али је голман Дујмовић добро интервенисао. Потом је опасан шут упутио и везиста Крстић, али је голман Суботичана био добро постављен. Све је то било круна добре игре Златибора који у првом полувремену није имао ниједан шут у оквир гола противника, али је у других 45 минута имао девет шанси. До жељеног изједначења се дошло у 85. минуту када се у гужви испред гола најбоље снашао резервиста Вукић, и главом пласирао лопту у супротан угао за 1:1 чиме се још јуедном доказао као "џокер".

После ремија са фаворизованим Спартаком који се бори за Лигу Европе, екипа Златибора гостује новосадском Пролетеру, који у недељу игра против Рада.

Златибор - Спартак 1:1 (1:0)

Стадион: Градски стадион Ужице, судија: Јован Шегрт.

Златибор: Чубраковић, Јездимировић, Дашић (од 46. Малетић), Севић, Момчиловић, Крстић, Милорадовић (од 84. Плавшић), Јањић, Николић, Миленковић (од 46. Елиомар), Марковић (од 31 Вукић).

Спартак: Дујмовић, Дунђерски, Фуртула, Јовановић (од 59. Савковић), Марчић, Милошевић, Шимура, Срећковић (од 76. Видаковић), Текијашки, Туфегџић, Видовић.