Фудбал: Првенац Веселиновића недовољан да Златибор избегне пораз

Фудбалери Златибора поражени су од Радничког из Крагујевца резултатом 2:1 на стадиону Швајцарија у пријатељској утакмици и последњој провери на домаћем терену пред почетак такмичења у Српској лиги Запад.

Први гол за Златибор постигао је Борко Веселиновић, али су се резервсти екипе из Крагујевца боље снашли у другом полувремену и направили потпуни преокрет головима Огњена Илића и искусног Дарка Спалевића под рефлекторима и по пријатном времену за игру.

Екипа Владимира Мудринића је одлично почела. Већ у трећем минуту Никачевић је прошао по страни и добрим центаршутом упослио Веселиновића, а најзвучније појачање Златибора главом је сметио лопту у мрежу Крагујевчана. Некадашњи нападач Партизана показао је да има квалитет, али још није дошао до потребног нивоа физичке спремности, па је одиграо првих 45 минута. У првом полувремену виђена је уједначена игра, без већих шанси на обе стране. У 20. минуту крило Златибора Павловић добио је ударац у колено, због чега је морао да напусти игру.

У наставку је Раднички преузео иницијативу, Златибор је долазио до шеснаестерца противника, али без конкретне завршнице, а вреди истаћи покушај Ћировића из слободног ударца. Бољу игру играча са клупе, повратник у Прву лигу Србије је искористио за изједначење које је донео млади Огњен Илић средином другог полувремена. Десетак минута касније пропуст у одбрани домаћих довео је до пенала за Раднички који је у гол претворио ветеран и капитен Дарко Спалевић. Ово је био четврти пораз Златибора у шест пријатељских утакмица овог лета.

Златибор првенство почиње 19. августа гостовањем у Смедереву, а прву утакмицу на домаћем терену одиграће 26. августа против Јединства са Уба. У наредним мечевима играју против ФАП – а, Прова, Младог Радника у лиги која ће први пут имати 18 клубова.

Златибор: Дивац, Марјановић, Н. Станић, Ж. Станић, Матић, Лазовић, Младеновић, Никачевић, Павловић, Веселиновић, Ћировић. Играли су још: Цветковић, Станимировић, Мијаиловић, Миличић, Милосављевић.

Раднички: Раичевић, Варјачић, Драгачевић, Б. Андрић, Петровић, Видовић, Алексијевић, Лукић, Гавровић, Ивковић, Ђ. Андрић. Играли су још: Најдовић, Живановић, Матовић, Илић, Миљуш, Вићентијевић, Вујић, Спалевић.