Фудбал: Пораз у Инђији за крај сезоне Златибора

Фудбалери Златибора поражени су од Инђије као гости са 2:1 у полуфиналу баража за улазак у Суперлигу Србије.

Екипа Предрага Ристановића овим поразом је завршила овосезонско такмичење јер се игра само једна утакмица на терену боље пласиране екипе. Тим из Чајетине имао је нерешен резултат на полувремену (1:1), али су домаћи успели да победе као и у претходна два меча ових тимова у Инђији.

Зелено - бели повели су у 28. минуту голом Срђана Димитрова на асистенцију Бањца. Златибор је убрзо изједначио у 35. минуту и то из пенала, који је добро извео Богдан Миличић. Стрелац Димитров нашао се у улози асистента у 53. минуту када је проиграо Николу Димитријевића који погађа за 2:1. Напади Златибора у наставку меча нису уродили плодом да се дође до преокрета.

У другом полуфиналу баража, Раднички 1923 је савладао Металац са пеналима 4:1 (2:2) у Крагујевцу. Инђија и Раднички састају се наредне седмице, а сремски тим је поново домаћин. Победник игра са екипом која заузме 14. место у Суперлиги.

Инђија: Прековић, Димитријевић, Бјеличић, Димитров, Илић, Бастајић, Бањац, Анђелковић, Рогач, Бађи, Видић. На клупи: Станивуковић, Величковић, Враштановић, Босанчић, Дамњановић, Кочовић, Андрејић.

Златибор: Чупић, Тодоровић, Томковић, Мирић, Драгачевић, Милановић (од 41. Живановић), Миличић, Павловић, Јокић, Вукићевић, Ђокић. На клупи: Дивац, Рашевић, Глишовић, Михајловић, Закоч, Медић.