Фудбал: Пораз чврстог Златибора у Новом Саду

Фудбалери Златибора изгубили су од Војводине резултатом 2:1 на гостовању у 31. колу Линглонг Суперлиге. Чајетински тим је са 19. поразом у првенству све даљи од опстанка иако је против трећепласираног тима пружио добар отпор.

Стрелци на стадиону Карађорђе били су Дејан Зукић у 32. минуту, изједначио је Стефан Вукић у 63, а победу Војводини донео је Миљан Вукадиновић у 77. минуту.

Златибор је остао на 18. месту са 22 бода, 14 мање од Новог Пазара који је први изнад зоне испадања. У овом колу победу је уписала и Инђија која се одвојила на 11 бодова више од Чајетинаца. До краја такмичења остало је још седам кола.

Екипа Ненада Лалатовића имала је иницијативу у првом полувремену коју је крунисала поготком младог крила Зукића у 32. минуту. Као и на ранијим мечевима, после примљеног гола, екипа Предрага Ристановића је заиграла боље.

Златибор долази до изједначења захваљујући мајсторији Вукића у 62. минуту. Нападач је добио добру лопту и простор, искористио је оклевање штопера домаћих и из прве шутирао веома прецизно пославши лопту готово у рашље. Био је то шести гол шпица Златибора у сезони, а други у Новом Саду пошто је био стрелац и против Пролетера.

Имали су гости још неколико добрих акција и изблокираних удараца који су могли бити претње по гол црвено - белих, али је до победоносног гола дошао фаворит. У 77. минуту резервиста Кадић је вратио повратну лопту до Стојковића који лепо пласира лопту са двадесетак метара. Млади голман Златибора Лука Савић који је дебитовао на овом мечу направио је параду, али није могао да одбије лопту која погађа стативу и одбија се до Вукадиновића, а најбољи стрелац Војводине шаље лопту у небрањену мрежу.

У наредном колу Златибор дочекује београдски Рад, екипу која је на граници зоне испадања, а у првом делу сезоне Чајетинци су на Бањици победили са 2:0.

Војводина - Златибор 2:1 (1:0)

Стадион: Карађорђе, судија: Марко Срећковић.

Војводина: Вуклиш, Бјековић, Бралић, Максимовић, Ђорђевић, Дринчић, Стојковић, Зукић (од 64. Вукадиновић), Симић (од 74. Кабић), Гемовић (од 85. Кокановић), Мркаић.

Златибор: Савић, Живановић (од 46. Јездимировић), Стаменковић, Ламбулић, Момчиловић, Судар, Милорадовић (од 82. Хаирлаховић), Јањић (од 68. Богићевић), Денић, Севић (од 46. Петронијевић), Вукић.