Фудбал: Нови пораз Златибора без постигнутог гола

Фудбалери Златибора изгубили су од Војводине резултатом 0:2 у 12. колу Линглонг Суперлиге Србије као домаћини. Меч на стадиону у Ужицу решен је у другом полувремену када је тренутно другопласирана екипа шампионата искористила грешке домаћег тима.

Стрелци за осми пораз Златибора били су Никола Дринчић у 58. минуту и Никола Андрић у 78. Тренер Зоран Његуш је доживео и други пораз без постигнутог гола од доласка на клупу чајетинског тима. Златибор је без победе на последњих пет утакмица и са шест бодова је на претпоследњем месту. Са друге стране, екипа Ненада Лалатовића је победила осми пут у сезони и са 26 бодова је тренутно на другом месту, пет више има Црвена звезда , а три бода мање и утакмицу мање има Партизан.

Прво полувреме 12. рунде елитног такмичења у Ужицу одиграно је без голова, и дефанзивна поставка је добро функционисала, домаћи су чекали своју шансу из контре, а Новосађани нису успевали да дођу до прилике.

Kао и на неким претходним утакмицама, почетак полувремена донео је низ неповољних околности по Златибор. У 55. минуту је Глишовић неспретно изгубио лопту као задњи играч одбране, и фаулом зауставио Бојића чиме је добио црвени картон. Недуго затим је искусни Дринчић одлично шутирао са 30ак метара, лопта је добила незаустављиву путању и овим прелепим голом је Војводина повела и са играчем била у одличној позицији. Победу је потврдио Андрић поготком после Дринчићевог корнера уз лошу комуникацију одбране Златибора.

Ово је друга узастопна победа Војводине против Златибора на гостовању након тријумфа у Купу Србије прошле сезоне. У наредна два кола Његушев тим гостује најпре Раду, а потом Новом Пазару.

Златибор - Војводина 0:2 (0:0)

Градски стадион Ужице, без гледалаца, судија: Момчило Марковић.

Златибор: Чубраковић, Миличић, Стаменковић (од 23. Глишовић), Анђелковић, Јездимировић, Kрстић (од 82. Почек), Ђаковац, Јањић, Петронијевић (од 82. Петронијевић), Милорадовић (од 53. Живановић), Вукић.

Војводина: Вуклиш, Саничанин, Деветак, Бралић, Андрић, Топић (од 66. Стојковић), Дринчић, Човић, Бојић (од 72. Зукић), Младеновић, Мркаић.