Фудбал: Чајетинци донели пораз Златибору

Утакмица Златибора и Омладинца

Фудбалери Златибора изгубили су од Омладинца из Заблаћа као домаћини са 2:3 у 12. колу Српске лиге Запад. Чајетински тим је у садржајној утакмици доживео пети пораз, а четврти у последњих пет утакмица.

Домаћи тим је водио у првом полувремену, али је преокрет направила екипа коју води чајетински тренер Владислав Росић и тако је дошла до четвртог места на табели.

Меч је одигран по веома променљивом времену, јер је у два наврата падала јака киша. Виђен је и пљусак голова који је отворио нападач домаћих Јованић. Ипак, у наредним минутима тим из околине Чачка долази до два поготка из прекида. У другом полувремену се појачава иницијатива Златибора који долази до изједначења, јер се штопер добро снашао и погодио гол. Прелазак домаћих у вођство спречио је голман из Чајетине Давид Росић, који је имао неколико добрих интервенција.

Тренер Златибора Славиша Ковачевић је после утакмице изјавио да је клупском руководству понудио оставку, a у наредним данима биће познато да ли остаје на клупи чајетинског тима.

После 12 утакмица, Златибор је на седмом месту табеле са 15 бодова. У следећем колу чајетински тим гостује Такову у Горњем Милановцу, екипи која је на 14. месту табеле са 11 бодова.