ФК Златибор убедљив у локалном дербију, Чајетина поразом завршила јесењу полусезону

У 13. колу Зоне Дрина фудбалери Златибора савладали су на свом терену екипу Златара из Нове Вароши са чак 4-0, остваривши најубедљивији тријумф у досадашњем делу сезоне. Стрелци за наш тим били су Иван Виларет у 2, Владимир Мудринић у 19, Жељко Станић у 68. и Владан Луковић у 90. минуту. Победа у локалном дербију представља укупно пети тријумф Златибора у овој сезони, а тек други на домаћем терену. Клуб из Чајетине сада има 20 бодова и налази се на 6. позицији на табели.

ФК Чајетина поразом је окончао јесењи део првенства у Златиборској окружној лиги. У последњем, 13. колу првог дела сезоне, наш клуб је као домаћин поражен од екипе Ариљске Рампе са 1-0 (1-0). Одлучујући моменат меча био је 7. минут игре, када је центаршут Богдана Обрадовића са десне стране преварио голмана Јечменицу и завршио у мрежи домаћег тима. Од тог тренутка, гости су се преоријентисали пре свега на контранападе, после којих су задали доста невоља екипи Чајетине. У другом полувремену створили су још неколико стопостотних шанси, али су били недовољно прецизни у ситуацијама када су практично сами избијали пред Јечменицу. Домаћи састав је могао да казни све промашаје противника и у надокнади времена дође до изједначења, али је после добро изведеног контранапада, Бранко Цветић шутирао право у голмана гостију, Варагића. Такође, треба истаћи и прилику Слободана Тодорића у завршници првог полувремена, када је шутирао главом из скоро мртвог угла, али је лопта отишла паралелно са гол линијом. Први део првенства наш клуб окончао је на 4. позицији са 22 бода, шест мање управо од Ариљске рампе и три мање од Полета из Расне, који их је престигао после победе над Црнокосом у овом колу. Јесењи првак је екипа Будућности из Ариља, која је остварила максималан учинак и тако надмашила рекорд Златибора из претходне сезоне (12 победа, 1 реми), чиме је  питање тима који ће се пласирати у Зону Дрина наредне године практично већ решено.