ФК Златибор у серији за прво место

Фудбалери Златибора победили су Будућност из Добановаца резултатом 2:0 на отварању 11. кола Прве лиге Србије на домаћем терену. Седмим узастопним тријумфом екипа Предрага Ристановића је на првом месту друголишког такмичења са 28 бодова. Златибор није био убедљив на мечу у којем је имао играча више, али је дошао до голова у право време - стрелци Стеван Радуловић у 40. минуту и Милан Јокић у 90, и сачувао своју мрежу, иако на трећем везаном мечу није било везисте Владимира Ћировића због повреде. Екипа Будућности за коју је у другом полувремену играо Златиборац Милорад Дабић остала је у средини табеле са 10 бодова. На почетку утакмице, домаћи нису били довољно конкретни. Средином полувремена затресла се пречка гола Будућности, али ударац нису упутили Чајетинци, већ је бек Орашчанин умало постигао аутогол. Десетак минута касније, гостујућа екипа поново погађа оквир гола, овога пута оног на који напада. Одличан ударац Милошева из даљине завршио је на стативи уз интервенцију голмана Дивца. У 40. минуту Златибор долази до вођства, пошто се у шеснаестерцу после корнера најбоље снашао штопер Радуловић. Пред крај полувремена поново је Милошев запретио из даљине, овај пут левом ногом, али је лопта отишла преко гола. У наставку су гости из Добановаца кренули офанзивније, док је Златибор чекао своје шансе да реши меч. У 78. минуту везиста Будућности Немања Видић је добио директан црвени акртон због приговора. Убрзо је гол постигао Дејан Видић, али је погодак најбољег стрелца лиге и Златибора поништен због офсајда. Будућност је одолевала и стварала полушансе, али у финишу меча, Јокић поставља коначан резултат после контра напада. Екипе које су најближе Златибору на табели - Инђија и Синђелић, састају се у у међусобном дуелу у суботу у Београду. У следећем колу чајетински тим гостује управо Синђелићу у једном од дербија овог дела првенства. Златибор: Дивац, Миличић, Анђелковић, Радуловић, Драгачевић, Јокић (од 94. Глишовић), Живановић, Павловић (од 93. Вућић), Петровић, Вујић (од 72. Поткозарац), Видић. Будућност: Бажалац, Осман, Лучић, Јагодић, Орешчанин, Кукољ (од 67. Добријевић), Ђорђевић, Емерум (од 80. Пераловић), Видић, Милошев, Владисављевић (од 56. Дабић). https://www.youtube.com/watch?v=e7xNjqW-CqI