ФК Златибор у финалу Купа Западне Србије

Фудбалери Златибора пласирали су се у финале фудбалског Купа региона Западне Србије, пошто су као домаћин савладали екипу Драгачева из Гуче са 2-1. Стрелци за домаће били су Гороњић у 3. и Мудринић у 85.минуту, док је једини погодак за госте постигао Вукашиновић у 75.минуту. Утакмица , која се играла по веома кишовитом времену, започела је на најбољи могући начин по домаћи тим- већ у 3.минуту, после слободног ударца који је извео Мудринић, голман гостију Лишанин, није успео да ухвати лопту, тако да је Гороњић притрчао и спровео је у мрежу Драгачева за вођство Златибора од 1-0. Чајетински тим доминирао је током првог полувремена, а у самој завршници овог дела утакмице имао је неколико шанси да можда идуплира предност. Видоје Луковић је са око 7 метара искоса шутирао преко гола, док је Гороњић имао прилику да дође до свог другог поготка на мечу, али је његов ударац са ивице шеснаестерца Лишанин успео да заустави. У наставку, гости су преузели иницијативу. У 53.минуту, Ђоковић је шутирао са око 20 метара, али је Кабаница успео да интервенише. Двадесетак минута касније, после неуспелог напада Златибора, играчи Драгачева истрчали су контранапад који је материјализовао Вукашиновић, доневши изједначење свом тиму. (1-1). Када се чинило да би овај меч могао да има сличан развој догађаја као дуел са Слогом из Пoжеге у финалу Купа ФСЗО, најискуснији играч у домаћем саставу успео је да свом тиму донесе победу у регуларном делу утакмице- у 85.минуту, резервиста Пановић упутио је центаршут са леве стране, а лопта је на око 10 метара од гола дошла до Мудринића, који шутира из прве за коначних 2-1. ФК Златибор – ФК Драгачево Гуча 2-1 (1-0) Стрелци: Гороњић у 3. Мудринић у 85.минуту – Вукашиновић у 75.минуту ФК Златибор: Кабаница, Марић, Гороњић,Станић, Костадиновић Ж, Тодоровић, Костадиновић М. (од 73.мин. Пановић), Лазовић, Луковић Видоје (од 80.мин. Јечменица), Мудринић, Јнаковић (од 90.мин. Вујовић). Тренер: Милан Чанчаревић. ФК Драгачево: Лишанин, Ристовић, Вукашиновић, Зучковић, Караџић, Мијатовић, Шарчевић, Стојковић (од 53.мин. Ивановић), Главоњић, Пенезић, Ђоковић. Тренер: Зоран Вујичић.