ФК Златибор славио у локалном дербију

У 11. колу Златиборске окружне лиге у фудбалу, екипа Златибора је као гост савладала ФК Чајетину резултатом 3-0. Голове су постигли Владан Луковић у 2. и 38. минуту и Видоје Луковић у 10. минуту. На тај начин, изабраници Милана Чанчаревића задржали су водећу позицију на првенственој табели, са десет победа и једним нерешеним резултатом, док је њихов локални ривал забележио други узастопни пораз и налази се у средини табеле. Од самог почетка утакмице, гости су показали да су изразити фаворити у овом мечу, тако да су практично у првом озбиљном нападу, дошли до вођства. После корнера са десне стране, најбоље се у казненом простору Чајетине снашао Владан Луковић и већ у 2. минуту утакмице Златибор је повео са 1- 0. Водећи тим првенства се, ипак, није задовољио почетним вођством, већ је наставио са нападима и то се исплатило у 10. минуту, када је, после паса Марића са десне стране, Видоје Луковић веома прецизним шутем са 20-так метара дуплирао вођство свог тима. Фудбалери Чајетине никако нису успевали да преузму контролу над игром, тако да је и у наставку Златибор стварао знатно озбиљније прилике, од којих вреди истаћи две пропуштене гол-шансе у којима се нашао Јанковић, у 15. и 19. минуту. Екипи Чајетине посао је додатно отежан у 33. минуту, када је због приговора, Шкодрић добио црвени картон. Најозбиљнију шансу да смање предност ривала, домаћи су имали непосредно после овог искључења – после слободног ударца који је са леве стране извео капитен Лазаревић, лопта је дошла до Кутлашића, који је шутирао главом, али је погодио пречку. У 38. минуту, Златибор је практично решио питање победника на овом мечу. После дуплог паса двојице стрелаца, Видоје Луковић је центрирао са леве стране, лопту је на једанаест метара примио Владан Луковић, који шутира и постиже свој други гол на мечу. Фудбалери Чајетине овом приликом су сигнализирали да је лопта прешла гол-аут линију пре центаршута Луковића, али судија Шаренац није прекинуо игру, тако да је Златибор стекао, испоставиће се, недостижну предност од 3-0. Овим резултатом, завршено је прво полувреме. У наставку сусрета, видели смо знатно мање шанси. Златибор се, чини се, задовољио убедљивим вођством, тако да је знатно опуштеније заиграо у другом делу меча. Са друге стране, гости су се трудили да макар смање резултат, али безуспешно. Од прилика за гол у овом делу сусрета, вреди истаћи оне у којима се нашао један од најзапаженијих играча Златибора на овом мечу, Јанковић, који је у још два наврата избио сам пред голмана, али ипак није успео да се упише у стрелце. На крају, убедљив тријумф Златибора, који и даље чврсто држи лидерску позицију у првенству, са четрнаест бодова више у односу на данашњег противника. У наредном, 12. колу, Чајетина ће 2. новембра гостовати у Бродареву, екипи Јасена, док ће дан касније, Златибор дочекати Будућност из Ариља. ФК Чајетина – ФК Златибор 0-3 (0-3) Стрелци: Владан Луковић у 2. и 28. мин, Видоје Луковић у 10. минуту. Стадион: Швајцарија Гледалаца: 200 Главни судија: Урош Шаренац. Помоћници: Мирољуб Јокић и Драган Митровић Делегат: Зоран Павловић ФК Чајетина: Гавовић, Шкодрић, Стаматовић (од 46. мин. Цветић), Цвијетић, Тодорић С, Дедић (од 73. мин. Зековић М.), Лазаревић, Мићић, Спасенић, Кутлашић ( од 80 мин. Словић), Луковић Д. Тренер: Дарко Видић ФК Златибор: Јовановић, Марић, Милосављевић, Костадиновић, Божић, Станић, Јанковић, Тодорић В, Луковић Владан, Мудринић (од 70. мин. Михаиловић), Луковић Видоје (од 64. мин. Попадић). Тренер: Милан Чанчаревић Жути картони: Тодорић С, Лазаревић, Гавовић - Костадиновић Црвени картон: Шкодрић (Чајетина)