ФК Златибор ремизирао са Слогом из Бајине Баште

У 2. колу Зонске лиге Дрина, фудбалери Златибора одиграли су 1-1 на свом терену против екипе Слоге 1940 из Бајине Баште. За домаћи тим гол је постигао Жељко Станић из пенала у 53. минуту, док су гости изједначили у 77. голом Немање Јосиповића. Тим из Чајетине је у првој овосезонској утакмици пред својом публиком дошао до првог освојеног бода у новом шампионату. Као и на гостовању у Пријепољу, и на овој утакмици Златибор није наступао у комплетном саставу, пошто је неколико првотимаца морало да изостане због повреда. Ипак, успевали су да током утакмице одиграју у најмању руку равноправно са гостима из Бајине Баште. Прво полувреме није обиловало шансама, већ се углавном борба одвијала на средини терена. Домаћи тим је најизгледнију прилику створио у 22.минуту, када је дебитант, Бојан Шљивић шутирао главом поред гола. Када су гости у питању, они су у завршници првог дела сусрета створили две шансе готово у истом минуту- најпре је Вујићев слободан ударац голман домаћих, Филиповић успео да одбрани, да би одмах по извођењу корнера, дојучерашњи нападач Златибора, Душан Јанковић покушао петом да донесе вођство свом тиму, али је лопта отишла поред гола. У наставку, прву озбиљну шансу створили су гости. У 50.минуту Јосиповић је са седам метара шутирао, али се поново истакао Добрица Филиповић. Три минута касније, оправдано је досуђен једанаестерац за домаћи састав, који је капитен, Жељко Станић, претворио у вођство свог тима (1-0). о примљеном поготку, гости су заиграли офанзивније што им је у 77.минуту донело изједначење. Десни бек Слоге, Милета Глигић, успео је да продре у казнени простор и дода лопту до Јосиповића, који је са 7 метара матирао Филиповића (1-1). Слога је у надокнади времена могла и да дође до читавог плена, пошто је после слабе интервенције одбране Златибора Максимовић био у изузетно доброј прилици, али је Филиповић успео да одбрани немогуће и потврди освајање првог овосезонског бода за своју екипу. ФК Златибор - ФК Слога 1940 Бајина Башта Стрелци: Станић у 53.мин. из пенала - Јоспиовић у 77.мин. ФК Златибор: Филиповић, Шљивић, Удовичић, Костадиновић,Станић, Тодоровић, Павловић,Лазовић, Јечменица (од 84. Михаиловић), Милосављевић, Луковић. Тренер: Милан Чанчаревић. ФК Слога 1940: Голубовић, Глигић, Ђуровић, Матијевић, Божић, Стојкановић, Јосиповић, Ђорђевић, Вујић, Тошић, Јанковић. Тренер: Ивица Цветановски.