ФК Златибор после драме до нова три бода

Фудбалери Златибора савладали су екипу Радничког из Ваљева са 3-2 (2-0), у утакмици 27. кола Зоне Дрина. Меч који је у сваком погледу оправдао епитет дербија овог кола, показао је два лица чајетинског клуба - после изузетно добро одиграног првог полувремена, у којем су головима Владана Луковића и Николе Ђуричића дошли до лепе предности, у наставку је дошло до несхватљивог пада, што је гостима омогућило да материјализују иницијативу и головима Николе Тајдића у 56. и Бојана Ђурића у 83. минуту дођу на праг од освајања једног бода. Ипак, домаћи тим, који је и на овом мечу био ослабљен неиграњем капитена Жељка Станића, показао је психолошку стабилност у завршници, успевши да преко "џокера", Ивана Виларета у 86. минуту дође до злата вредна три бода. Иначе, најбоља одбрана лиге (Златибор примио 18 голова, само 6 у пролећној полусезони) примила је тако прве голове после 437 минута, одн. после утакмице у Прибоју (2-2), пре нешто више од месец дана.

(Утакмица је имала веома непријатну увертиру. Двојица резервиста Радничког физички су нападнута у центру Златибора. На срећу, наш клуб није доведен у везу с овим инцидентом. Утврђено је да су у њему учествовала седморица Ужичана, од којих је већина приведена непосредно пред почетак утакмице. Узрок сукоба и остале појединости нису познати)

За разлику од неких претходних утакмица, на Златибор је дошао тим који није играо затворено и који је од самог почетка кренуо с циљем да дође до гола. То је омогућило и нашим играчима да се разиграју и већ из прве шансе дођу до вођства. У 5. минуту, Владан Луковић је сјајном параболом са око 30 метара са десне стране матирао голмана Симића (1-0), подсетивши на еврогол који је пре месец дана постигао против ФАП-а у Прибоју. У првих 45 минута домаћи тим имао је потпуну иницијативу, тако да је било само питање времена када ће по други пут затрести мрежу Радничког. Веома добар лоб ударац Мудринића у 20. минуту отишао је за мало изнад гола, док је петнаестак минута касније Милосављевићев покушај из слободног ударца Симић успео да одбрани. У 40. минуту, соло тачка Николе Ђуричића дуплирала је вођство Златибора. Офанзивни везиста домаћих је прихватио лопту на око 20 метара, успео да се ослободи неколико пратилаца, продре у казнени и шутем у паду савлада чувара мреже Радничког (2-0).  Само два минута касније, Удовичић је из непосредне близине шутирао, али право у голмана, тако да све дилеме око победника ипак нису отклоњене до краја полувремена.

У наставку, као да је потпуно други састав Златибора изашао на травнати терен "Швајцарије". Иако су домаћи добро започели овај период (ударци са дистанце Мудринића и Ђуричића), Раднички је у потпуности доминирао у другом полувремену. Томе је вероватно допринело и око двадесет гостујућих навијача, који су се током паузе појавили на стадиону, а који су до краја активно бодрили свој тим. Тако је тим из Ваљева из првог ударца у оквир гола успео да смањи заостатак. После грешке одбрамбених играча Златибора, уследио је центаршут слева, а у казненом простору Чајетинаца, Никола Тајдић је ударцем спољним делом копачке "из прве"  са десетак метара савладао голмана Филиповића, који је само успео да дотакне лопту (2-1). Примљени гол додатно је унео пометњу у редове Златибора, тако да су гости озбиљно припретили у неколико наврата. После једног центаршута слева и слабе процене Филиповића, лопта је погодила стативу, срећом, са спољне стране. У 80. минуту Марјан Поповић је, после корнера, главом захватио лопту из непосредне близине, али је она отишла изнад гола. У 83. минуту, гости ипак успевају да дођу до гола. После корнера слева и несхватљиве пасивности домаћих играча у казненом, Бојан Ђурић се "поклонио" на упућену лопту и са десетак метара успео да донесе изједначење свом клубу (2-2).

Мало ко од присутних на стадиону веровао је да ће Златибор успети да се врати после оваквог шока, поготово када се у обзир узме веома бледа партија домаћег тима током читавог другог полувремена. Ипак, иако се чинило да су касно извршене, измене тренера Чанчаревића уродиле су плодом. У самој завршници у игру су ушли Виларет и Топаловић. Нападач домаћих, који је претходних седмица имао доста проблема са повредом, на овој утакмици показао се као "џокер", у стилу некадашњег голгетера Манчестер Јунајтеда, Оле Гунара Солскјера. У 86. минуту, Ђуричић је створио себи простор за пас према Мудринићу, искусни везиста је са ивице казненог простора упослио Виларета у петерцу гостију, а нападач Златибора успео је да избегне офсајд замку и из непосредне близине савлада Симића (3-2).

Овим тријумфом, Златибор је практично елиминисао Раднички из даље борбе за врх, освојивши три веома важна бода у наставку потере за пласман у виши ранг. Победе у овом колу остварили су и ФАП и Слога из Бајине Баште, тако да, три кола пре краја, три екипе конкуришу за прво место - ФАП (42 бода), Слога (41) и Златибор (41). У наредном колу, Златибор ће у комшијском дербију гостовати Златару у Новој Вароши.

ФК Златибор - ФК Раднички (В) 3-2 (2-0)

Стрелци: Луковић у 5, Ђуричић у 40. и Виларет у 86. минуту - Тајдић у 56. и Ђурић у 83.

ФК Златибор: Филиповић, Тодоровић, Милосављевић, Ристановић, Костадиновић, Удовичић (од 85. Топаловић), Лазовић, Мудринић, Ђуричић, Луковић, Хамзић (од 82. Виларет). Тренер: Милан Чанчаревић

ФК Раднички В: Симић, Ашковић, Јовановић (од 78. Живановић), Поповић, Ђурић, Тајдић, Ђукић С. (од 46. Максимовић), Гаврић, Лукић (од 46. Алексић), Ђукић В, Гошић. Тренер: Радован Марковић

Судија: З. Матић (Крупањ)

Помоћници: Ф. Вићентић, Ж. Димитријевић (Шабац)

Делегат: И. Пакић (Лајковац)