ФК Златибор поражен у Купу

Фудбалери Златибора нису успели да одбране трофеј у Купу ОФС Ужица, пошто су на свом терену поражени од Слоге из Бајине Баште са 1-0. Гол одлуке постогао је дојучерашњи голгетер чајетинског клуба, Душан Јанковић, у 23. минуту. Треба напоменути да је наш тим био ослабљен неиграњем Владана Луковића, док су Станић и Мудринић одиграли по једно полувреме. Домаћи фудбалери свакако имају за чиме да жале, с обзиром да су током меча више имали лопту у поседу и створили више изгледних прилика за гол. Посебно се истичи шансе Бранка Милосављевића и Ивана Виларета. Офанзивни везиста Златибора је у 30. минуту са десетак метара шутирао преко гола, док је Виларет у 46. минуту са 16 метара погодио стативу. У последњим тренуцима меча, поменути двојац имао је још по једну прилику. У 88. минуту, Милосављевић је упутио ударац са 20 метара с леве стране, али је голман гостију, Голубовић, успео да интервенише. У самој завршници, Виларет се нашао у прилици са десетак метара удаљености од гола Слоге, али није успео да захвати лопту. Екипа Златибора тако ни у другом покушају ове сезоне није успела да савлада комшијски тим на свом терену. Подсећамо, у првенственој утакмици резултат је био 1-1.