ФК Златибор пеналима до финала Купа ОФС Ужица

Фудбалери Златибора пласирали су се у финале Купа ОФС Ужица, пошто су после бољег извођења пенала елиминисали екипу Првог Партизана. Тим који је пре само три дана на гостовању екипи Чајетине био у потпуно подређеном положају, пружио је веома добар отпор комбинованом тиму Златибора (нису играли: Луковић, Мудринић, Станић, Костадиновић). И поред изразите доминације домаћих, у регуларних 90 минута виђено је веома мало шанси за погодак. Код домаћих, вреди истаћи шансе Чолића у првом и Виларета у другом полувремену, док су гости у 8.минуту пропустили прилику да поведу, када је Ивановић са 16 метара шутирао право у голмана Јовановића. У шестој пенал серији, гости су имали "меч лопту", при резултату 4-4, али је Ивановић погодио пречку. У одлучујућој, седмој серији, најпре је Ристановић реализовао пенал за Златибор, да би потом голман домаћих, Јовановић, зауставио ударац колеге са супротне стране, Николе Ђурића. У финалу Купа ОФС Ужица, Златибор ће се наредне среде састати са екипом Слоге из Бајине Баште.

ФК Златибор - ФК Први Партизан 0-0 (5-4 после пенала) Стадион: "Швајцарија" Пенале реализовали: Топаловић, Лазовић, Милосављевић, Виларет, Ристановић - Миловановић, Поповић, Лучић, Луковић Пенале промашили: Глишовић, Удовичић - Андрић, Ивановић, Ђурић ФК Златибор: Јовановић, Шљивић (од 77. мин. Тодоровић), Глишовић, Ристановић, Удовичић, Топаловић, Јечменица (од 46. мин. Михаиловић), Чолић (од 58. мин. Вујовић), Лазовић, Милосављевић, Виларет. Тренер: Милан Чанчаревић Први Партизан: Ђурић, Јевтовић, Луковић, Андрић, Басуровић, Шуњеварић, Лазовић, Ивановић, Миловановић, Поповић, Лучић. Тренер: Зоран Халиловић Судија: М. Недељковић (Ужице) Помоћници: Н. Савић, И. Жунић (Ужице) Делегат ФСЗО: Р. Јовановић (Ужице)