ФК Златибор коначно тријумфовао као домаћин

У 9. колу Зонске лиге Дрина, ФК Златибор дошао је до прве победе на свом терену, укупно треће у првеснтву. Наш тим је на "Швајцарији" релативно лако савладао Рибницу из Мионице са 3-0, головима Николе Лазовића, Владана Луковића и Ђорђа Глишовића. Златибор је дошао до 12-ог освојеног бода и успео да се удаљи из доњег дела табеле. Први гол за домаће постигнут је у 19. минуту игре - скоро изгубљену лопту Виларет је успео да сачува у свом поседу и проследи је ка Мудринићу. Искусни везиста је упослио Лазовића, који са око 20 метара прецизним ударцем у доњи десни угао гостујућег гола успева да затресе мрежу (1-0). Само шест минута касније, предност је дуплирана. Владан Луковић је узео лопту на више од 20 метара од гола Рибнице, успео да продре у казнени и полу-волеј ударцем матира голмана Митровића (2-0). Коначан резултат поставио је Глишовић петнаест минута пре краја меча. Мудринић је одлично извео слободан ударац са 35 метара, Митровић одбио лопту о пречку, а Глишовић притрчао и са свега неколико метара убацио лопту у небрањену мрежу (3-0). Треба истаћи да је победа домаћих могла бити и убедљивија, али су шансе Луковића у првом, одн. Костадиновића и Глишовића у другом остале неискоришћене.

ФК Златибор - ФК Рибница Мионица 3-0 (2-0) Стрелци: Лазовић 19, Луковић 25, Глишовић 75.мин Стадион: "Швајцарија" ФК Златибор: Филиповић, Ристановић (од 43. мин. Павловић), Топаловић, Костадиновић, Станић (од 84. мин. Чолић), Лазовић, Тодоровић, Глишовић, Мудринић, Виларет(од 75.мин. Удовичић), Луковић. Тренер: Милан Чанчаревић ФК Рибница: Митровић, Живановић, Старчевић, Радовановић (од 65. Драгојевић), Текић, Живковић, Марковић (одд 65.мин. Тешић), Стјеља, Драгићевић, Миљковић, Ћосић. Тренер: Зоран Ненадовић