ФК Чајетина савладао Први Партизан, Златибор поражен у Клупцима

У 8. колу Зонске лиге Дрина, фудбалери Златибора поражени су са 1-0 на гостовању екипи Раднички Стобекса. На тај начин, наш клуб је пропустио прилику да се у потпуности укључи у борбу за сам врх табеле, пошто су водећи тимови лиге у овом колу "киксирали" - Рађевац је на свом терену одиграо 1-1 са Слогом ББ, док је Задругар поражен са 3-0 од ФАП-а, који је преузео челну позицију са 15 освојених бодова. У наредном колу, Златибор ће дочекати екипу Рибнице из Мионице. ФК Чајетина наставио је са сјајним резултатима. Они су у 8. колу Златиборске окружне лиге забележили трећу узастопну победу, савладавши као домаћин екипу Првог Партизана са 2-0. Голове су постигли Владислав Росић у 50. и Горан Мићић у 88.минуту. Осим почетне иницијативе, фудбалери из Ужица били су у подређеном положају читавим током меча, не створивши практично ни једну озбиљну шансу за гол. С друге стране, тријумф Чајетине могао је бити и убедљивији, с обзиром да је пропуштено неколико веома изгледних прилика. У 10. минуту, Мићићев ударац главом са 7 метара зауставио је голман Ђурић, а већ у наредном нападу, голман гостију се поново истакао, одбранивши ударац Луковића са 20 метара, а одбијену лопту Спасенић је проследио поред гола, пошто је по реакцијама гостујућих фудбалера мислио да се нашао у офсајду. На самом почетку другог полувремена, Чајетина је дошла до првог гола. Домаћи тим брзо је развио контранапад, Шуњић је у казненом простору упослио Лазаревића, који је преварио одбрану гостију и на другој страни упослио Росића, којем није било тешко да са десетак метара пошаље "из прве" лопту у готово небрањену мрежу Првог Партизана (1-0). У самој завршници, Мићић је отклонио све дилеме око победника - продор и потом центаршут Видоја Луковића са леве стране, претворио је у погодак ударцем са око 7 метара (2-0), пославши лопту у леви угао Ђурићевог гола. Овом победом, наш клуб се реванширао комшијској екипи која их је недавно елиминисала из Купа ОФС Ужица, приказавши притом вероватно и најбољу игру ове сезоне. Осим резултатом, тренер Дарко Видић може бити веома задовољан и приказаном игром свог тима у овом мечу. Фудбалери Чајетине су читавим током меча имали контролу над игром, били веома сигурни како у поседу тако и у предаји лопте, показавши да се налазе у успону форме у веома важном тренутку- у наредном колу, очекује их гостовање другопласираном тиму лиге, Полету из Расне. Први Партизан ће за три дана поново гостовати на "Швајцарији". У утакмици 1/2 финала Купа ОФС Ужица, у среду од 15.30 одмериће снаге са екипом Златибора.

ФК Чајетина - ФК Први Партизан 2-0 (0-0) Стадион: Швајцарија Стрелци: Росић у 50. и Мићић у 88. минуту. ФК Чајетина: Стопић, Гардић, Луковић, Тодорић (од 68. мин. Шопаловић), Ерић, Росић (од 70. мин. Лукачев), Лазаревић, Мићић, Спасенић Д. (од 60. мин. Цветић), Ћалдовић, Шуњић. Тренер: Дарко Видић ФК Први Партизан: Ђурић, Матић, Басуровић, Луковић, Андрић, Љескић (од 52. мин. Симић), Лазовић (од 46. мин. Лучић), Ковачевић ( од 70. мин. Шуњаревић), Миловановић, Ивановић, Поповић. Тренер: Зоран Халиловић Судија: С. Јеремић (Прибој) Помоћници: Е. Касумовић (Сјеница), Е. Караосмановић (Прибој) Делегат ФСЗО: М. Симоновић (Н. Варош) У 5. колу Пионирске лиге ФСЗО, екипа Златибора поражена је као домаћин од ГП Златибора са 3-1, оставши са учинком од два освојена бода, док су пионири Чајетине у 3. колу Општинске лиге поражени од Црнокосе из Косјерића са 8-0.