ФК Чајетина са играчем мање до прва три бода

У 2.колу Златиборске окружне лиге, фудбалери Чајетине савладали су на свом терену екипу Железничара из Пожеге са 2-0. Играч меча био је двоструки стрелац Ђорђе Шуњић, који је затресао мрежу гостију у 10. и 73. минуту. Овом победом, наш тим успео је да у великој мери ублажи стартни пораз од Црнокосе у претходном колу, а тријумф још више добија на значају када се зна да су од 30.минута играли са играчем мање, после искључења Владислава Росића. Велика борбеност играча са обе стране донекле је надокнадила веома мали број изгледних шанси за постизање поготка, што је поготово било разумљиво у другом полувремену, с обзиром да је домаћи састав био бројчано слабији и да је пре свега водио рачуна о одбрани сопственог гола. Већ у 10.минуту, после лопте у казнени простор коју је упутио Луковић, Шуњић се нашао у веома доброј шанси, његов ударац је голман Дрндаревић успео да одбрани, али је из поправног нападач Чајетине успео да доведе свој тим у вођство (1-0). Десетак минута касније, гости су створили испоставиће се једину прилику на овом мечу- Попадић је успео да створи простор за ударац између тројице домаћих играча, али је лопта отишла поред гола. У 30.минуту, због жестоког приговора судији Солаковићу поводом досуђеног прекршаја за Железничар, Росић је добио црвени картон, тако да је Чајетина до краја утакмице играла са фудбалером мање. У надокнади првпг полувремена, Шуњић се нашао у прилици да дуплира вођство Чајетине, када је у казненом простору прихватио лопту упућену од Цветића, али је његов ударац изблокиран. У другом делу меча, домаћи тим успевао је да оствари примарни циљ, да одбрани свој гол. Гостујући тим и поред играча више није успевао да организује прави напад, док је с друге стране, Чајетина у 73.минуту искористила непажњу у одбрани Железничара и постигла други гол - стрелац је поново био Шуњић, који је прихватио лопту у простор и са око 16 метара савладао истрчалог Дрндаревића (2-0). ФК Чајетина - ФК Железничар Пожега 2-0(1-0) Стрелац: Шуњић у 10. и 73. минуту. Стадион: "Швајцарија" ФК Чајетина: Јечменица, Зековић М, Цветић, Тодорић, Лукачев (од 70.мин. Зековић И.), Росић, Лазаревић, Мићић, Луковић В.(од 76.мин. Дедић), Ћалдовић, Шуњић (од 85.мин. Станић). Тренер: Дарко Видић ФК Железничар: Дрндаревић Р, Маријановић (од 55.мин. Јешић), Маркићевић, Јовановић, Ђурић, Узуновић, Радоичић, Попадић, Дрндаревић Ђ, Младеновић, Петковић. Тренер: Милија Јордовић. Судија: А. Солаковић Помоћници: Е. Касумовић, М. Абазовић Делегат: В. Шиљак