ФК Чајетина поражен од Јасена

У дербију 25.кола Златиборске окружне лиге, фудбалери Чајетине поражени су на свом терену од екипе Јасена из Бродарева са 2-3 (0-1), чиме су значајно умањили шансе да се на крају првенства нађу међу четири првопласиране екипе. Динамиком и створеним шансама на овој утакмици, видело се колико је и једнима и другима важно да дођу до сва три бода и тако се додатно приближе горњем делу табеле, а нажалост по наш тим, овај пут су гости из Бродарева задовољнији напустили терен. Стрелци за домаћи састав били су Росић у 55. и Лазовић у 68. минуту, док су стрелци за госте били Луковић (аутогол) у 32, Балија у 62. и Пријовић у 82. минуту. Почетак утакмице подсетио је на уводне тренутке претходног дуела који је Чајетина играла са локалним ривалом и стигла до вођства у раној фази утакмице. Међутим, овај пут је изостала реализација, тако да је ударац Лазовића у 1.минуту сдесна са око 10 метара завршио поред гола. Изузев ове, у првих двадесетак минута, ниједан тим није створио неку озбиљнију шансу. У 23.минуту, ударац Бранка Цветића са неких 20 метара ишао је под саму пречку и сигурно би завршио у мрежи гостију, али је добром интервенциојм Жиговић то спречио. Пет минута касније, Лазовић је убацио лопту у петерац сдесна, али Спасенић није успео да на време стигне и затресе мрежу са свега неколико метара удаљености. У 32.минуту, гости су успели да дођу до вођства-послеубачене лопте у казнени простор, Луковић је захватио лопту на начин којим је преварио свог голмана и послао је у сопствену мрежу (0-1), а да несрећа по домаћи тим буде већа, том приликом се и повредио, због чега је морао да напусти игру. Домаћи су могли до изједначења у 45.минуту, када се Лазовић ослободио чувара и шутирао са око 15 метара, али је Жиговић добро интервенисао, тако да се на одмор отишло са предношћу гостију. Већ после два минута игре у наставку, Јасен је могао до другог гола – Ђурђевић је шутирао са око 20 метара, али је лопта погодила пречку. Нешто боља игра Чајетине у другом полувремену крунисана је голом – у 55.минутуЋалдовић је упутио центаршут с леве стране у казнени, где је Росић прихватио лопту, преварио чуваре и послао лопту у десни доњи угао гола (1-1). Само два минута касније, иста двојица играча извела су добру акцију, само што су овај пут заменили улоге- Росић је одлични кроз средину упослио Ћалдовића, чији шут са 15 метара Жиговић успева да одбрани. Ипак, после једног часа игре, гости су поново повели. После контранапада Јасена и напда који је мало дуже потрајао, Балија је прихватио лопту на ивици казненог, утрчао у шеснаестерац и ударцем с десне стране послао лопту у десни доњи угао Стопићевог гола (1-2). На изједначење се , међутим, није дуго чекало, пошто је већ у 68.минуту, Чајетина дошла до другог гола и то после убедљиво најатрактивније акције на утакмици. Росић је петом упослио Радосава Цветића у казненом простору, а овај на левој страни упослио Лазовића, којем није било тешко да са 10 метара савлада гостујућег чувара мреже. Већ у наредном нападу, гости су могли до новог вођства, али је Стопић добро интервенисао. У 70.минуту, Лазовићев слободан ударац са више од 30 метара Жиговић успева да одбрани. Пресудни моменат меча догодио се у 82.минуту-Пријовић је шутирао са ивице шеснаестерца по земљи, али је ухватио Стопића у раскораки, тако да су гости из Бродарева и трећи пут на утакмици повели (2-3). До краја, Чајетина је имала само једну шансу да дође макар до једног бода, али је није искористила. Мићић је извео слободан ударац са своје половине, Лазовић прихватио лопту у казненом простору гостију и шутирао са око десет метара сдесна, али поред гола. Екипи Чајетине ово је други узастопни пораз, док је Јасен остварио трећи узастопни тријумф, показавши да је у питању дефинитивно доста стабилнија екипа у однсоу на јесенас, када је наш тим успео да слави у Бродареву са 1-0. ФК Чајетина – ФК Јасен 2-3 (0-1) Терен: Помоћни терен стадиона „Швајцарија“ Стрелци: Росић 55, Лазовић 68. – Луковић (аутогол) 32, Балија 62, Пријовић 82. минут ФК Чајетина: Стопић, Павловић (од 46.мин. Шуњић), Цветић Б, Тодорић, Спасенић Д, Росић, Дедић, Мићић, Лазовић, Ћалдовић (од 65.мин. Цветић Р.), Луковић (од 35.мин. Цвијетић). Тренер: Дарко Видић. ФК Јасен Бродарево: Жиговић, Кахровић, Трничић, Лалић (од 61.мин. Аљевић), Тумбул, Мујезиновић, Лисица (од 80мин. Словић), Ђурђевић, Пријовић, Балија, Мемовић. Тренер: Енис Кријешторац. Судија: Н. Старчевић (Севојно) Помоћници: У.Шаренац (Ужице), М.Тодоровић (Ужице) Делегат: Е. Вукотић (Севојно)