ФК Чајетина - ФК Полет 0-2

У дерби утакмици 22. кола Златиборске окружне лиге, фудбалери Чајетине поражени су на свом терену од екипе Полета из Расне са 2-0. Стрелци за победнички састав били су Спасојевић у 66. и Матовић у 80. минуту. Овим поразом, наш тим практично је изгубио све шансе за освајање друге позиције на табели.

Оба тима су током већег дела утакмице показала жељу за надигравањем, тако да је виђен веома динамичан и занимљив фудбал. Изабраници Дарка Видића имају за чиме да жале, с обзиром да су све до првог примљеног гола играли једну од бољих утакмица ове сезоне, али су гости меч добили у стилу искусних екипа - створили су мање шанси, али су били успешнији у реализацији.

Већ у првом минуту, Дарко Луковић је запретио, шутирајући из окрета из непосредне близине,  али је лопта отишла преко гола. Најбољу шансу за постизање гола у првом периоду, домаћи су имали у самој завршници полувремена, када се истакао голман Полета, Божић, одбранивши ударце Росићу и Костадиновићу. У међувремену, голман Чајетине, Кабаница, зауставио је покушај Никитовића из слободног ударца.

У наставку, као најозбиљнија прилика домаћих истиче се покушај Росића са 30 метара, који је Божић успео да заустави "парадом". Срећа домаћима није била наклоњена на овој утакмици, с обзиром да је у 66. минуту после интервенције Кабанице, лопта погодила у леђа једног од играча домаћег тима и откотрљала се у мрежу, доневши готима вођство (0-1). Гол је ипак приписан Спасојевићу. Од тог тренутка, домаћи тим је психолошки пао, тако да до краја не само да није успео да озбиљније припрети голу Полета, већ је у 80. минуту примио и други погодак. Дубинску лопту с леве стране прихватио је Матовић, који је скоро са ивице казненог "матирао" истрчалог Кабаницу (о-2).

ФК Чајетина - ФК Полет 0-2 (0-0) Стрелци: Спасојевић у 66. и Матовић у 80. минуту Стадион: Швајцарија (помоћни терен) ФК Чајетина: Кабаница, Лазовић, Луковић В, Тодорић, Спасенић, Росић, Лазаревић, Костадиновић, Ћалдовић (од 65. Лукачев), Божовић, Луковић Д. (од 55. Мићић). Тренер: Дарко Видић ФК Полет: Божић, Кораћ, Ршумовић (од 73. Обрадовић), Спасојевић, Жунић, Матић, Мијаиловић, Никитовић, Митровић (од 67. Матовић), Ратковић, Филиповић (од 55. Маријановић И.). Тренер: Дејан Радичевић Судија: С. Јеремић (Прибој) Помоћници: М. Абазовић (Н. Варош), Н. Кријешторац (Прибој) Делегат: М. Симоновић (Н. Варош)