ФК Чајетина - ФК Црнокоса 4-4

У утакмици 7. кола Златиборске Окружне Лиге фудбалери Чајетине и Црнокосе поделили су бодове  на "Швајцарији". Меч је завршен резултатом 4-4, а оба тима имају за чиме да жале, када је у питању освајање три бода.

Гости из Косјерића повели су већ на истеку 1. минута, када је Иван Пауновић веома добро извео слободан ударац слева, са око 25 метара (0-1). Већ у 10. минуту, Иван Марић је крунисао соло продор голом (1-1), да би десет минута касније Михаило Вујовић био прецизан са око 25 метара с десне стране (2-1). У самој завршници полувремена, после корнера, лопту је закачио Марић, а она је на путу до гола закачила неког од одбрамбених играча Црнокосе (3-1).

Иако се чинило да домаћи сигурним кораком грабе ка победи, екипи Црнокосе било је довољно свега десетак минута игре да их разувери. Пауновић је у 51. минуту постигао свој други гол (3-2), а у 61. Јанко Ђокић је предриблао скоро читаву одбрану домаћих и матирао голмана Лојаницу (3-3). Последњих двадесет минута домаћи су играли са десеторицом у пољу, због искључења Марића. Оба тима су до последњег минута имала неколико опасних контри, с тим што посебно треба истићи прилику за домаће, у 80. минуту, када Тодорић и Спасенић нису успели да реализују контранапад и пошаљу лопту у небрањену мрежу.

Ђокић је на истеку псоледњег минута искористио слабу комуникацију домаће одбране и потпуно преокренуо резултат (3-4), али је одмах потом судија показао на белу тачку у корист домаће екипе, а прецизан извођач најстроже казне био је Мирослав Ћалдовић (4-4).

Треба истаћи да је домаћи тим на овој утакмици био ослабљен изостанком са клупе тренера Видића, који је одрађивао суспензију из претходног кола, тако да је утакмицу посматрао са трибина.

ФК Чајетина: Лојаница, Удовичић, Луковић, Ћалдовић А, Кутлешић, Драгутиновић, Вујовић, Марић, Ћалдовић, Цветић, Божовић. Играли су још: Лазовић, Тодорић, Спасенић. Тренер: Дарко Видић

ФК Црнокоса: Петровић, Матовић, Јоксимовић, Николић, Вукосављевић, Топаловић, Штуловић, Лечић, Ђуровић, Пауновић, Ђокић. Играли су још: Алберт, Матковић, Зарић. Тренер: Милорад Ршумовић

Екипа ветерана ФК Златибор је дошла до дебитантске победе у Општинској Лиги Ужице. Они су као домаћин савладали екипу Ракете са чак 6-0. У оквиру истог такмичења, фудбалери Криве Реке су, после две стартне победе, поражени са 1-0 на гостовању екипи Полицајца 92.