ФК Чајетина достојанствено поклекла у локалном дербију

У другом овосезонском локалном дербију наше оптштине, одиграном у оквиру 24.кола Златиборске окружне лиге, ФК Златибор је као домаћин савладао ФК Чајетину са 3-1. Указану шансу у потпуности је искористио резервиста, Милош Пановић, постигавши два гола, док се једном у стрелце уписао Марко Костадиновић. Стрелац јединог, иначе водећег, гола за ФК Чајетину био је Владислав Росић. Неповољни временски услови и хладно и кишовито време свакако су утицали да сасвим солидна посета на трибинама „Швајцарије“ не буде изражена у још већем броју присутних љубитеља фудбала, који би додатно употпунили слику са веома узбудљивог локалног дербија, у којем је изразити фаворит, тек после доста уложеног труда, успео да сломи отпор изузетно мотивисане екипе Чајетине. Бољи почетак меча, нико у ФК Чајетина није могао пожелети- већ после прве озбиљне акције, у 2.минуту, лопту убачену у казнени простор са десне стране, после слабе интервенције одбране Златибора, прихватио је Росић и ударцем са око 10 метара довео свој тим у вођство (0-1). Овај погодак додатно добија на значају ако се зна да је то тек шести гол у мрежи Златибора у читавој сезони! Изненађујући почетак утакмице као да је довео до благе резервисаности у редовима домаћина, тако да се иницијатива Чајетине наставила и у неколико наредних минута. У 12.минуту, лопту у простор прихватио је Дарко Луковић, изашао испред голмана Кабанице, а том приликом дошло је до контакта ове двојице играча, којим је отклоњена опасност по гол Златибора, а после којег су гости сигнализирали прекршај чувара мреже Златибора. Нову прилику за постизање гола, Луковић је имао у 26.минуту, после веома добро истрчане контре Цветића, леви век Чајетине је послао лопту у простор, али је Кабаница на време интервенисао испред противничког нападача. Прву озбиљну шансу, Златибор је створио у 27.минуту, када је Јанковић ударцем са ивице шеснаестерца погодио стативу. Три минута касније, резултат је изједначен – Милосављевић је центрирао слева, Јанковић у казненом простору главом пребацио лопту до Пановића, а резервиста Златибора је са десне стране послао лопту у десни доњи угао Гавовићевог гола (1-1). Од тог тренутка, Златибор је постепено преузимао иницијативу и наметао свој ритам игре. Чајетина је ипак могла са предношћу на одмор, али је ударац главом Луковића завршио поред гола. Већ у наредном нападу, његов презимењак с друге стране, Владан, упутио је ударац са 20 метара који је такође био непрецизан. У другом полувремену, Златибор је у потпуности успоставио контролу над утакмицом. Домаћи су максимално користили чињеницу да је на наквашеном и клизавом терену јако тешко за голмане да интервенишу, тако да је пре свих Милосављевић у неколико наврата стварао проблеме Гавовићу својим ударцима из даљине. До резултатског преокрета дошло је у 57.минуту – Милосављевић је извео слободан ударац са десне стране, а Пановић је био највиши у скоку у казненом простору Чајетине, постигавши свој други гол на утакмици (2-1). Само три минута касније, Чајетина је могла до изједнаења, али је после корнера са десне стране, Дарко Луковић са око пет метара искоса главом упутио ударац поред гола. Ово је била и последња шанса да изабраници Дарка Видића избегну пораз на овој утакмиици, с обзиром да су до краја утакмице њихови напади, били све ређи и мање опаснији. Све дилеме око победника отклонио је Марко Костадиновић, прихвативши лопту у казненом простору Чајетине и ослободивши се чувара, после чега је уследио прецизан ударац са око 10 метара (3-1). Екипа Чајетине је и поред овог пораза побрала симпатије присутних гледалаца због веома доброг отпора неприкосновеном лидеру првенства. С друге стране, Златибор је направио лепу увертиру пред можда најважнији меч сезоне – финале Купа Западне Србије, у којем ће у среду, такође на „Швајцарији“, играти против Славије из Крагујевца. ФК Златибор – ФК Чајетина 3-1 (1-1) Стадион: „Швајцарија“ Стрелци: Пановић у 30. и 57, М. Костадиновићу 90. – Росић у 2.минуту) Жути картони: Луковић Д, Мићић, Ћалдовић – Костадиновић Ж. ФК Златибор: Кабаница, Тодоровић, Гороњић, Костадиновић Ж, Станић, Костадиновић М, Мудринић, Пановић, Милосављевић, Луковић В, Јанковић (од 87.мин. Марић). Тренер: Милан Чанчаревић. ФК Чајетина: Гавовић, Мићић, Цветић, Тодорић, Цвијетић, Спасенић Д, Росић, Шуњић (од 64.мин. Дедић), Лазовић, Ћалдовић (од 67.мин. Кутлешић), Луковић Д. Тренер: Дарко Видић. Судија: П. Симић (Ужице) Помоћници: М. Јокић (Ужице), М. Абазовић (Нова Варош) Делегат: М. Симоновић (Нова Варош)