Четири гола за седму победу Чајетине

Фудбалери Чајетине победили су Лазарицу резултатом 4:2 (полувреме 1:0) у 10. колу Окружне златиборске лиге на домаћем терену.

Стрелци за седму победу Чајетинаца у такмичењу били су Ненад Богдановић у 15. минуту, Видоје Луковић у 59. и Бранко Цветић у 62. и 75. У финишу меча eкипа из места између Пожеге и Ариља искористила је пад у игри домаћих и смањила разлику головима Милићевића и Маслаћа у 85. и 86. минуту.

Чајетина је меч почела у формацији са три играча у задњој линији, и теренску иницијативу крунисала у 15. минуту када је Котуровић добрим додавањем упослио Богдановића који је прецизним ударцем по уласку у шеснаестерац савладао голмана. Иако је екипа Немање Кутлешића имала полушанси, на следећи гол се чекало до почетка другог полувремена. У 59. минуту, левоноги Луковић је извео слободан ударац, погодио живи зид, али се добро снашао јер се лопта одбила до њега, па је из поправног погодио мрежу ривала.

Лазарица се потом више отворила, што користи резервиста Цветић и постиже два гола за 15 минута. Најпре је соло продором избацио неколико играча из одбране и лако погодио из близине у 62. минуту, а потом је истрчао полуконтру и искоса добро шутирао за сигурних 4:0.

Домаћи састав је у финишу попустио, највише физички, па су гости направили притисак који су претворили у два гола користивши лоше постављање Чајетинаца, али нису могли да избегну седми пораз у сезони којим су пали на 13. место.

Као што је и карактеристично за овај ранг,  могла су се чути шаљива добацивања локалним играчима од стране другова са трибина.

Екипа Чајетине сада има 21 бод и на четвртом је месту Златиборске окружне лиге, иза Перућца и Црнокосе који су такође славили у овом колу, док је лидер Јасен са 27 бодова у овој рунди био слободан. У следећем колу, Чајетинци гостују Јединству.

Чајетина: Јовановић, Божовић, Вујовић, Павловић, Лазовић, Дедић, Ћалдовић (од 45. Радишић), Луковић, Богдановић (од 64. Гукић), Котуровић (од 51. Цветић), Радовић. Лазарица: Јаковљевић, Ковачевић, Маркићевић, Каљевић, Ж. Ковачевић, Д. Божић, И. Божић, Маслаћ, М. Ковачевић, Милићевић , Милутиновић.