Чајетински основци освојили Окружно такмичење у футсалу

Футсал тим ОШ Димитрије Туцовић из Чајетине освојио је прво место на Окружном такмичењу у Бајиној Башти. Голом Николе Милића из слободног ударца у финалу су победили Пожегу са 1-0, чиме су обезбедили пласман на Регионално такмичење.

Чајетинци су претходно славили у 1. колу против Косјерића са 4-3, а у 1/2 финалу су били успешнији од екипе Пријепоља. После регуларног дела меча резултат је био 2-2, тако да су чајетински играчи после пенала (2-0) изборили пласман у финале.

Екипу ОШ Димитрије Туцовић чинили су: Немања Глишовић, Борис Вукомановић, Огњен Радишић, Саво Јеремић, Никола Милић, Лука Младеновић, Давид Ојданић, Алекса Теофиловић, Борисав Луковић и Војин Чумић, а предводили су их професор физичког васпитања, Стеван Стојановић и Немања Кутлешић, координатор за школски спорт Спортског савеза Чајетине, који је организовао пут и учешће чајетинских основаца на овом такмичењу.

У Бајиној Башти ће играти и чајетински средњошколци. Екипа "Угоститељско-туристичке школе" из Чајетине ће 20. новембра наступити на Окружном такмичењу.

(извор и фото: Спортски савез Чајетина)