Чајетина у још једној голеади успешнија од Вишесаве

У утакмици 23. кола Златиборске окружне лиге, фудбалери Чајетине савладали су на свом терену екипу Вишесаве из Бајине Баште са 6-2 (3-0). У мечу, који је оправдао традицију дуела ових тимова која се тиче великог броја голова, поготке за домаћи састав постигли су Марко Костадиновић у 11, Немања Кутлешић у 35, Оливер Лазаревић у 43, Ђорђе Шуњић у 69. и 73. и Иван Зековић из пенала у 91. минуту. У гостујућем саставу, оба гола постигао је Игор Ивановић, у 62. и 87. минуту.

Домаћи су повели из првог озбиљнијег напада, када је у 11. минуту Костадиновић прихватио лопту у казнерном простору гостију и прецизним ударцем са 10 метара матирао чувара мреже Симића (1-0). Гости су у наредним минутима имали две стопостотне шансе, али у оба наврата нису успели да савладају истрчалог Јечменицу у ситуацијама 1 на 1. Домаћи су то искористили и дуплирали вођство у 35. минуту, када је Росић изврсним центаршутом пронашао Кутлешића, а нападач домаћих главом успео да пошаље лопту иза леђа Симића (2-0). До краја полувремена, капитен Чајетине, Оливер Лазаревић је веома прецизним ударцем са 25 метара послао лопту у доњи десни угао противничког гола (3-0).

У наставку, виђена је још ефикаснија утакмица, чиме је делимично улепшан амбијент по којем се играла утакмица - хладно и кишовито време, које срећом није превише утицало на игру. Гости су у 52. минуту максимално искористили чињеницу да је Чајетина у тим тренуцима била с играчем мање (Дедић био ван игре због повреде) и смањили заостатак - Ивановић је прихватио лопту у казненом, заобишао Јечмеицу и послао лопту у мрежу (3-1). Ипак, наде гостију да могу макар до једног бода распршио је Шуњић, резервиста на овом мечу, који је за свега пет минута постигао два гола. Најпре је у 69. минуту затресао мрежу са 13 метара, пошто му је Кутлешић претходно спустио лопту главом (4-1), да би у 73. минуту нападач домаћих са 25 метара послао лопту у доњи десни угао гола гостију (5-1). У 87. минуту, после неспоразума у одбрани домаћих, Ивановић је поново дошао у прилику и успео да дође до другог поготка (5-2). Коначан резултат поставио је још један резервиста, Иван Зековић, са пенала у 91. минуту. Претходно је досуђен прекршај над Костадиновићем у казненом простору, што је изазвало бурне реакције гостију.

ФК Чајетина: Јечменица, Лазовић Радишић (од 46. Зековић), Тодорић, Лукачев (од 46. Станић), Росић, Дедић, Лазаревић (од 51. Шуњић), Костадиновић, Божовић, Кутлешић. Тренер: Дарко Видић

ФК Вишесава: Симић, Камберовић, Агатоновић, Маринковић, Мисаиловић, Василић, Јанковић (од 85. Стојановић), Бабић, Стефановић, Ивановић, Пуртић. Тренер: Душан Кривокапић

Судија: М. Недељковић (Ариље)

Помоћници: Б. Јеличић, М. Стојановић (Пожега)

Делегат: С. Ненадић (Пожега)