Чајетина са "беле тачке" до нова три бода

Фудбалери Чајетине су у 7. колу Златиборске окружне лиге дошли до треће победе и десетог освојеног бода. Као домаћини, у веома динамичној утакмици, савладали су екипу Ариљске рампе са 4-3 (0-1). Домаћи тим дошао је до победе после преокрета, и поред чињенице да су гости водили у три наврата, да су Чајетинци два пута лопту спровели у своју мрежу и да је гостима, по свему судећи, признат гол из офсајда. Стрелци за домаћи тим били су Цветић у 46. и 58, Луковић у 83. и Бранко Божовић из пенала у 87. минуту, док је за госте једини стрелац био Младен Цвијовић, уз аутоголове Росића и Ћалдовића. Нешто више тензије у другом полувремену кулминирало је искључењем Весића, који је због приговора после досуђеног пенала за Чајетину добио црвени картон.

Меч није почео добро по домаћи тим, с обзиром да је већ после првог корнера гостију, лопта закачила Росића и отишла у мрежу његовог тима (0-1). Ипак, Чајетинци нису дозволили да их рано вођство Ариљске Рампе потпуно омете, тако да су током првог полувремена били бољи ривал, имали више лопту у поседу, али до гола ипак нису успели да дођу. Треба истаћи да је Сретен Божовић у последњем минуту првог периода погодио стативу са 17 метара.

Већ у првом минуту наставка, Бранко Цветић је искористио дубински пас Ћалдовића и успео да савлада истрчалог голмана Варагића (1-1). Само седам минута касније, догодила се спорна ситуација која је у великој мери одредила даљи ток утакмице, пре свега по питању понашања играча на терену. Према реакцијама домаћих, линијски арбитар није сигнализирао офсајд позицију Младеновића, који је истрчао контранапад, из непосредне близине погодио у голмана Лазића, али је потом притрчао Цвијовић и послао лопту у мрежу домаћих (1-2). Домаћи су чекали на ново изједначење свега пет минута - после доброг дуплог паса Сретена Божовића и Цветића, другопоменути је успео да још једном савлада Варагића и дође до свог другог гола на мечу (2-2). Ипак, радост Чајетинаца није трајала више од два минута. Младеновић је извео слободан ударац са десне стране, лопту је главом закачио Ћалдовић и послао је у споствену мрежу (2-3). Чајетина је на нови гол морала да чека скоро 15 минута. После гужве испред казненог простора гостију, лопта долази до Луковића, који прецизним ударцем са 7 метара шаље лопту иза леђа Варагића (3-3). Пар минута касније, после прекршаја над Марком Костадиновићем у шеснаестерцу гостију, судија Шаренац показао је на белу тачку, што је изазвало општи револт гостујућих фудбалера, а епилог свега било је већ поменуто искључење Весића. После краће паузе, Божовић је прецизно извео пенал и донео свом тиму нова три бода (4-3).

ФК Чајетина: Лазић, Лазовић (од 46. Луковић), Шкодрић, Тодорић, Росић, Михајловић (од 75. Јечменица), Божовић С, Ћалдовић, Цветић, Костадиновић, Божовић Б. Тренер: Дарко Видић

Ариљска Рампа: Варагић, Цвијовић Б, Богдановић, Цвијовић М, Савић, Весић, Мутавџић, Младеновић, Смиљанић, Обрадовић, Диковић. Играли су још Радуловић и Јовановић. Тренер: Милић Цвијовић.