Бронза за Александра Радишића на Светском Купу у Братислави

Наш стонотенисер параолимпијац, Александар Радишић, у пару са Гораном Перлићем освојио је бронзану медаљу на Светском Купу у Братислави. Овим резултатом, Радишић је потврдио пласман на Европско Првенство и додатно се приближио главном циљу - пласману на Параолимпијске игре у Рио де Жанеиру 2016. године.

Њих двојица су у екипној конкуренцији најпре савладали веома јаку селекцију Русије са чак 3-0, славивши у оба сингла и у дублу. Истим резултатом савладали су и репрезентацију Бразила, која је, по речима самог Александра Радишића, доста квалитетнији састав. И Перлић и Радишић су своје ривале у синглу савладали са по 3-1, а чајетински спортиста истиче да му је то најбољи меч на овом такмичењу, поготово када се узме у обзир да овог противника никада до сада није победио. После два успешна сингла, савладали су јужноамерички тим и у дублу, чиме су осигурали бронзану медаљу. Потом су са 3-0 поражени од фаворита, селекције Јужне Кореје, која је била у најјачем саставу. Перлић је у синглу водио са 2-0, али је ипак поражен са 3-2. Такође, оно што храбри наше стонотенисере јесте чињеница да су и дубл, и поред пораза, одиграли веома добро.

Претходно, у синглу, Александар Радишић није успео да прође веома јаку групу, где је најпре поражен са 3-0 од водећег на светској Ранг листи, Корејанца Кима са 3-0. Овај дуел ипак био је веома неизвестан, с обзиром да су сва три сета играна на разлику. Потом, Радишић је поражен од такмичара из Бразила са 3-1, одн. од искусног такмичара из Јапана са 3-0, у мечу у којем је, према сопственим речима, наш такмичар био доста нервозан.

Овакав резултат свакако да представља велико охрабрење нашим стонотенисерима пред главно такмичење сезоне - Европско Првенство у Данској. До овог турнира, нашем тиму предстоји неколико месеци припрема које ће се обављати у Пољској, Словачкој и највероватније у Италији.