АБА2: Подгорица успешнија од Сутјеске

Кошаркаши Подгорице су у 3. колу турнира АБА2 лиге на Златибору победили Сутјеску са 75:70, дошавши до другог тријумфа на такмичењу.

Црногорски дерби био је неизвестан од првог до последњег минута. Сутјеска је меч почела са 5:0, после чега је била у константном заостатку. Подгорица је у другој деоници водила са 11 поена вишка, али се на одмор отишло са нерешеним резултатом. Екипа из главног града Црне Горе водила је потом са девет поена, али су тимови ипак у последња два минута ушли изједначени по броју кошева. Пресудни моменат утакмице био је изгубљена лопта Сутјеске и потом примљени поени на 50 секунди до краја, чиме је Подгорица повела са пет поена вишка.

Подгорица ће у последњем колу играти са Ловћеном 1947, бившим клубом тренера Кашћелана, док ће Сутјеска одмерити снаге са екипом Широког.