8. победа кошаркаша Златибора

Кошаркаши Златибора дошли су до осме победе у Првој лиги Запад. Они су као домаћин, у оквиру 22. кола, савладали екипу Милешевца из Пријепоља са 79-70 (8-17, 33-21, 20-20, 18-12). У домаћем саставу, четворица играча остварила су двоцифрен учинак. Најзапаженији је ипак био Смоловић, који је уз 17 поена имао чак 15 скокова, док је плејмејкеру, Николи Кнежевићу, само једна асистенција фалила за „дабл-дабл“ учинак (18 поена и 9 асистенција). Уз њих, вреди истаћи Мајсторовића са 17 поена и Радојичића са 12. Код гостију најефикаснији је био Живановић са 16 поена. Први период меча никако није указивао да би домаћи тим могао да дође до победе на овој утакмици. Постигли су само осам поена у овом делу меча, али треба напоменути да су већи део ове деонице оба тима одиграла са доста грешака, тако да је после пет минута игре резултат био 4-4. Гости су добром одбраном успели да натерају играче Златибора на неколико узастопних грешака у нападу и да до краја овог периода игре стекну солидну предност (7-18). Посебно добру партију код гостију у овим минутима пружио је Дробњак са 7 поена, док је на другој страни скоро све поене постигао Смоловић (6). У другој четвртини, око 200 гледалаца у „Хали спортова“ у Чајетини могло је да ужива у веома борбеној игри оба тима, праћену брзим темпом, погађањем тројки у серијама и што је веома важно, знатно мањим бројем грешака оба тима него у првој деоници. Златибор је успео да се „пробуди“ у овој четвртини и да пре свега помоћу добре игре у одбрани дође и до одређених решења у нападу. Са пет узастопних поена Тмушића, тим из Чајетине успео је најпре да се примакне на само поен заостатка (21-22), да би убрзо дошли и до изједначења (23-23). Тројком Мајсторовића, домаћи су први пут повели у 16.минуту меча (26-24), а управо је овај погодак означио почетак праве серије реализованих тројки са обе стране. Убрзо је Стаматовић убацио још једну тројку за Златибор, док су са друге стране Дробњак и Живановић (два пута) били прецизни са линије 6,75. До краја четвртине, Златибор је успео да сачува вођство, тако да се на одмор отишло резултатом 41-38. У трећем периоду, виђена је вероватно најнеизвеснија борба у овом мечу, с обзиром да се већи део ове деонице домаћи тим није одвојио на више од четири поена разлике све до 18 минута, када су повели са 58-49. Међутим, када се чинило да би играчи Златибора можда могли да са солидном предношћу уђу у завршницу сусрета, Милешевац се консолидовао и успео да до краја четвртине смањи на 61-58 и тако са активним резултатом уђе у одлучујући период. Ипак, већ у уводним минутима последње деонице, Златибор је стекао, испоставиће се, недостижну предност; са две узастопне тројке Мајсторовића, домаћи су први пут на мечу дошли до двоцифрене предности (69-59), коју су играчи Милешевца до краја успели само незнатно да смање (79-70). -Психолошки јако тешка утакмица, изгубили смо у Пријепољу са пола коша, а вероватно ћемо ући у круг са њима, тако да је то требало „преломити“ у глави. Рекао бих да смо „преломили“ у другој четвртини, иако смо је завршили са само три поена више, у наставку је требало само убацити пар шутева, Мајсторовић је у томе успео. Похвалио бих и Радојичића и Смоловића за вечерашњу партију, донели су нам „дубину“, што нам је било јако битно. Нама ова победа пуно значи у борби за опстанак-изјавио је непосредно после утакмице тренер Златибора, Владан Калоперовић. Милешевац је, после овог пораза, на само победу више од екипе Златибора, тако да ни сами нису отклонили све бриге око опстанка у лиги. -Тешка утакмица, права „рововска“, мали број поена... Од самог почетка смо играли „зону“, она нам је донела резултат у првом полувремену, али смо половином треће четвртине имали пад у игри, што је домаћин искористио. Касније, Златибор није погађао неке изгледне шутеве, што нам је давало наду да можемо до преокрета, као што смо већ чинили на неким утакмицама ове сезоне, али су они били бољи и ја им честитам на победи. Оба тима очекује борба за опстанак, искрено, било би ми жао да екипа Златибора испадне-рекао је Игор Голубовић, тренер Милешевца. У наредном колу, Златибор ће гостовати у Свилајнцу, док ће Милешевац дочекати екипу Полета из Ратине. КК Златибор – КК Милешевац 79-70 (8-17, 33-21, 20-20, 18-12) Дворана: „Хала спортова“ у Чајетини Гледалаца: 200 КК Златибор: Тмушић 5, Пантовић, Милутиновић, Чорбић 2, Кнежевић 18 п. 9 ас, Драговић, Мајсторовић 17 (5 тројки), Смоловић 17 п. 15 ск, Ковачевић 2, Рајовић, Стаматовић 6, Радојичић 12. Тренер: Владан Калоперовић. КК Милешевац: Новковић 3, Ристић 7, Дробњак Р. 11 п. 5 ск, Живановић 16 (4тројке), Сокић 5, Јешић 1, Ратковић 11, Матовић, Деспотовић 5, Дробњак М, Јаковљевић 11. Тренер: Игор Голубовић. Судије: Лакетић, Живковић Делегат: Спасовић Д.